سنبله 19, 1396 16:51 Asia/Kabul
  • دیدار والیان خراسان رضوی و قندهار
    دیدار والیان خراسان رضوی و قندهار

والی خراسان رضوی (شمال شرق ایران)، گفت: تقویت ارتباط و تعامل دولت‌های اسلامی با یکدیگر مهم بوده و ارتباط با ولایت قندهار افغانستان برای ولایت خراسان رضوی اولویت دارد.

به گزارش ایرنا؛ «علیرضا رشیدیان» والی خراسان رضوی روز یکشنبه در دیدار «زلمی ویسا» والی قندهار در مشهد، افزود: تبادل اطلاعات اقتصادی، تسهیلات تجاری و ترانزیتی بین دو طرف در زمینه صدور روادید، افزایش روند سرمایه‌گذاری و رفع موانع سرمایه‌گذاری به توسعه روابط کمک خواهد کرد.

رشیدیان، به روابط خوب ایران و افغانستان هم اشاره کرد و افزود: ولایت خراسان رضوی آماده همکاری در حوزه‌های صنعتی، تجاری، علمی، فرهنگی، بهداشتی، خدمات شهری، زراعی و محیط زیست با ولایت قندهار افغانستان است.

والی خراسان‌رضوی همچنین برقراری امنیت در مناطق مرزی را مهم دانست و خاطرنشان کرد: بازگشت برخی افراد و گروه‌های تکفیری از سوریه به افغانستان باعث نگرانی بوده و ایران خواهان استقرار امنیت و ثبات در کشورهای همسایه است.

«زلمی ویسا» والی قندهار هم در این دیدار با تاکید بر توسعه همه جانبه همکاری‌ها، گفت: تسهیل در رفت و آمد کامیون‌های نفتکش و روند صدور روادید برای بازرگانان، زمینه برای حضور تُجار و بازرگانان خراسان رضوی را در ولایت قندهار فراهم می‌کند.

والی قندهار در صدر هیاتی متشکل از فعالان بخش‌های دولتی و خصوصی افغانستان به مشهد سفر کرده است.

 

کلیدواژه