عقرب 13, 1396 12:04 Asia/Kabul
  • نماینده غیرنظامی ناتو در افغانستان: برگزاری انتخابات شفاف سبب بازگشت اعتماد از دست رفته مردم افغانستان می‌شود

نماینده غیرنظامی ناتو در کابل اعلام کرد که انتخابات پارلمانی و شوراهای شهرستان‌ در افغانستان بدون تاخیر و در زمان تعیین شده آن برگزار شود زیرا تنها انتخابات شفاف و به موقع سبب بازگشت اعتماد مردم این کشور خواهد شد.

اخیرا جریان‌های سیاسی افغانستان خواستار اصلاحات در کمیسیون‌های انتخاباتی هستند و معاون عملیاتی کمیسیون انتخابات از احتمال تاخیر در برگزاری انتخابات پارلمانی خبر داده است.

«کرنلیوس زیمرمن» نماینده غیرنظامی ناتو در افغانستان در واکنش به این موضوع گفت انتخابات پارلمانی افغانستان باید بدون تاخیر برگزار شود.

وی در ادامه تصریح کرد دولت افغانستان با برگزاری انتخاباتی شفاف می‌تواند اعتماد مردم این کشور را به دست آورد.

نماینده غیرنظامی ناتو در افغانستان اظهار داشت: ما از حکومت وحدت ملی حمایت می‌کنیم، آنها نیز باید مسئولیت‌های خود را پذیرفته و به تعهدات خود در بخش اصلاحات عمل کنند.

زیمرمن تاکید کرد باید انتخابات افغانستان باید شفاف و فراگیر برگزار شود. تا اعتماد از رفته مردم دوباره به دست آید.

وی افزود: کسانی که به فساد اداری در افغانستان آلوده هستند باید مجازات شوند، ما از اقدامات بیشتر دولت افغانستان در این راستا حمایت می‌کنیم.

این در حالی است که اخیرا جریان‌های سیاسی و احزاب منتقد دولت افغانستان خواستار برکناری مسئولان کمیسیون انتخابات شده‌اند و دولت را به تلاش برای مهندسی انتخابات آتی متهم کرده‌اند.

از سوی دیگر برخی از مسئولان کمیسیون انتخابات نیز از احتمال تاخیر در برگزاری انتخابات پارلمانی و یا برگزاری آن به روش‌های سنتی و غیر هوشمند خبر داده‌اند.