عقرب 17, 1396 12:21 Asia/Kabul
  • سفیر جدید آمریکا در ناتو: اسلام‌آباد با عدم حمایت از گروه‌های تروریستی به برقراری ثبات در افغانستان کمک کند

سفیر جدید آمریکا در سازمان ناتو گفت: ما از پاکستان می‌خواهیم تا با عدم حمایت از گروه‌های تروریستی به برقراری ثبات و امنیت در افغانستان کمک کند.

 به گزارش رادیو دری،«کی بیلی هاچسن» سفیر جدید آمریکا در نشست سازمان ناتو  گفت: اسلام‌آباد نباید به حمایت از گروه‌های تروریستی ادامه دهد.

وی در ادامه تصریح کرد پاکستان می‌تواند با عدم حمایت از گروه‌های تروریستی به ایجاد ثبات و امنیت در افغانستان کمک کند.

هاچسن اظهار داشت: هند در استراتژی واشنگتن جایگاه ویژه دارد، متحد افغانستان و آمریکا محسوب می‌شود که برای حمایت اقتصادی از افغانستان و ترمیم زیرساخت‌های این کشور آماده است.

سفیر جدید آمریکا در ناتو تاکید کرد استراتژی واشنگتن با در نظر داشتن شرایط جاری در افغانستان به اجرا گذاشته خواهد شد و آمریکا با اعزام سربازان بیشتر به تامین امنیت در این کشور کمک خواهد کرد.

وی افزود: آمریکا و سازمان ناتو از روند برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه در افغانستان حمایت می‌کنند و قرار است هند در برگزاری انتخابات به روش‌های هوشمند با استفاده از تکنولوژی به این کشور کمک کند.

هاچسن تصریح کرد استراتژی جدید واشنگتن منطقه‌ای است به همین دلیل فشارها بر پاکستان افزایش یافته و هند از اجرای این استراتژی حمایت خواهد کرد.

این در حالی است که مقامات آمریکایی و افغان اسلام‌آباد را به حمایت از گروه‌های تروریستی و مخالفان مسلح دولت متهم می‌کنند.

روز گذشته سفیر آمریکا در اسلام‌آباد نیز به پاکستان هشدار داد که روابط واشنگتن-اسلام‌آباد در نقطه بحرانی قرار گرفته است و بهتر است پاکستان بدون اعمال تفکیک علیه گروه‌های تروریستی که همسایگان این کشور را تهدید می‌کنند اقدام کند.