عقرب 17, 1396 13:16 Asia/Kabul
  • «۱۲ ظهر» روز اربعین مرز شلمچه از سوی دولت عراق بسته خواهد شد/زوار افغانستانی زودتر خود را به مرز برسانند

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان‌رضوی با تاکید بر اینکه مهاجرین افغانستانی مقیم ایران و همچنین کاروان‌های زوار افغانستانی پیش از ظهر روز اربعین خود را به مر شلمچه برسانند، گفت: دولت عراق مرز را ظهر اربعین می‌بندد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان‌رضوی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: آن دسته از زوار افغانستانی که به شکل ترانزیت از مسیر ایران قصد ورود به عراق و شرکت در پیاده‌روی اربعین را دارند و ویزای عراق و ویزای دو بار ورود و خروج ایران را در اختیار دارند، امروز هم تا زمانی که مرز افغانستان اجازه دهد امکان پذیرش آنها را داریم.

وی افزود: مسئله مهم‌تر این است که تمام زواری که از افغانستان می‌آیند و همچنین مهاجرین افغانستانی که ویزای عراق دریافت کرده‌اند باید هر چه زودتر خود را تا پیش از ساعت 12 ظهر روز پنجشنبه به مرز شلمچه برسانند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان‌رضوی تاکید کرد: براساس اعلام مدیرکل اتباع خوزستان، دولت عراق اعلام کرده که 12 ظهر روز اربعین مرز بسته خواهد شد و امکان ورود وجود ندارد.

عجمی ادامه داد: در حقیقت مرز ما باز است و مشکل ندارد اما عراق مرز خود را ساعت 12 ظهر روز اربعین می‌بندد لذا مهاجرین مقیم که ویزا دریافت کرده‌اند و همچنین کاروان‌های زوار افغانستانی که به صورت ترانزیت می‌آیند تا از راه ایران به عراق بروند از ماندگاری در ایران خودداری کرده و خود را هر چه سریعتر تا پیش از ظهر اربعین به مرز شلمچه برسانند.

وی یادآور شد: دولت عراق اعلام کرده علت بسته شدن مرز، آماده کردن گیت‌های خروج برای زواری است که قصد بازگشت دارند.