قوس 15, 1396 10:07 Asia/Kabul
  • معاون تسلیم شده داعش به طالبان: گروه داعش جریان منحرف و مضر برای اسلام و مسلمانان است

معاون داعش در افغانستان پس از تسلیم شدن به طالبان اظهار داشت: گروه تروریستی داعش جریان منحرف است و به اسلام و مسلمانان صدمه می‌رساند به همین دلیل تسلیم طالبان شده است.

به گزارش رادیو دری به نقل از وبسایت طالبان، «عبدالرزاق مهدی» معاون داعش در افغانستان در فایل ویدئویی اعلام کرد به دلیل اعمالی که از گروه تروریستی داعش مشاهده کرده به طالبان تسلیم شده است.

معاون گروه تروریستی داعش ساکن ولایت فراه در غرب افغانستان بود که به عنوان معاون شاخه خوراسان این گروه تروریستی معرفی شد.

وی با گرایش سلفی که داشت پس از پیوستن به داعش، مسئول برقراری ارتباط با رهبری این گروه تروریستی در عراق شد و پس از مدتی به معاونت شاخه خوراسان داعش درآمد.

به گفته طالبان، عبدالرزاق مهدی می‌گوید که جریان داعش منحرف است و به اسلام و مسلمانان صدمه وارد می‌کند بنابر این با درک این واقعیت از این گروه تروریستی جدا شده است.

این مقام ارشد داعش در افغانستان تاکید کرد که اگر داعش بخواهد در افغانستان و در مقابل طالبان دولت موازی ایجاد کند، آینده تاریکی برای خود رقم خواهد زد.

این نخستین باری نیست که سرکردگان داعش شاخه خوراسان به طالبان تسلیم می‌شوند.

پیش از این نیز «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان به خبرگزاری تسنیم درباره گزارش برخی از رسانه‌های افغانستان مبنی بر صدور فرمان اتحاد با داعش گفته بود که برخی از رسانه‌ها با تبلیغات مخرب درباره طالبان به‌دنبال ایجاد نگرانی و فراهم کردن بهانه برای نیروهای آمریکایی در افغانستان هستند.

وی درباره گروه تروریستی داعش تصریح کرد این گروه مسلمانان را تکفیر کرده و کشتن مسلمانان مظلوم و بی‌دفاع را جایز دانسته‌ است بنابراین اتحاد با این گروه امکان‌پذیر نیست.

سخنگوی طالبان تأکید کرده بود که «ما ادعای حمله نکردن به گروه داعش را جداً رد می‌کنیم، این تبلیغات دشمن است، حکم رهبر طالبان مبارزه با گروه داعش است».

وی اظهار داشت: «می‌دانید که داعش مسلمانان را تکفیر کرده و مسلمانان مظلوم و بی‌دفاع را می‌کشند در نتیجه اتحاد با این گروه ممکن نیست بلکه طالبان در هیچ جای افغانستان اجازه فعالیت و یا حضور را به این گروه فتنه‌افکن نخواهد داد».

چندی قبل نیز «بیزنس ریکوردر» نوشته بود که این روزها چیزی که بیش از پیش نظرها را متوجه طالبان می‌کند خطر بزرگ داعش است که به‌عقیده بسیاری از جمله آمریکا در حال  تقویت در افغانستان است و تنها طالبان توان مقابله و شکست آن را دارد.