دلو 02, 1396 12:05 Asia/Kabul
  • پادرمیانی ۳۰ نماینده پارلمان برای حل اختلاف رئیس جمهور افغانستان و والی بلخ

برخی از اعضای پارلمان افغانستان برای حل‌ اختلافات اخیر بین عطامحمدنور و اشرف غنی قرار است با ارگ ریاست جمهوری افغانستان و والی بلخ دیدار و گفت‌وگو کنند.

به گزارش رادیو دری به نقل از تسنیم، «سیدعلی کاظمی» نماینده پارلمان افغانستان و رئیس «حزب اقتدار ملی» این کشور اعلام کرد تعدادی از نمایندگان پارلمان برای حل اختلافات دولت با عطامحمد نور وارد عمل شده‌اند.

وی افزود: تعدادی از نمایندگان بی طرف قرار است به زودی با ارگ ریاست جمهوری افغانستان و عطامحمد نور در ولایت بلخ به منظور حل اختلافات دیدار کنند.

کاظمی به «جمهور» گفت: ارگ ریاست جمهوری افغانستان و عطامحمد نور حاضرند تا در دیدار با نمایندگان افغان پیشنهادهای خود را ارائه دهند.

رئیس حزب اقتدار ملی اظهار داشت: اختلاف اشرف غنی و عطامحمد نور یک موضوع کاملا داخلی است که باید از طریق تفاهم و گفت‌وگو حل‌ شود.

وی افزود: اختلافات اخیر سبب نگرانی مردم افغانستان شده است و نمایندگان افغان به دور از ملاحظات قومی و زبانی برای حل آن تلاش خواهند کرد.

برخی از منابع نیز خبر دادند که گروهی 30 نفره از نمایندگان افغان برای حل اختلافات عطامحمدنور با دولت افغانستان وارد عمل شده‌اند و اخیرا با عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان نیز دیدار و گفت‌وگو کرده‌اند.

روز گذشته نیز «صلاح‌الدین‌ربانی» وزیر خارجه و رهبر حزب جمعیت اسلامی افغانستان برای رایزنی با عطامحمدنور و سایر اعضای ارشد این حزب به ولایت بلخ سفر کرد.

این در حالی است که ارگ ریاست جمهوری افغانستان به کناره‌گیری عطامحمد نور از ولایت بلخ اصرار دارد.

به گفته عطامحمد نور، حزب جمعیت اسلامی افغانستان به عنوان یک طرف توافق تشکیل حکومت وحدت ملی محسوب می‌شود و اشرف غنی صلاحیت برکناری وی را ندارد.