دلو 14, 1396 15:59 Asia/Kabul
  • سفیر افغانستان در پاکستان:روابط اسلام آباد و کابل بزودی بهبود می یابد

سفیر افغانستان در پاکستان پیرامون علمکردها و مشاهدات مذاکرات مرحله دوم پاکستان - افغانستان گفت که روابط اسلام آباد و کابل بزودی بهبود می یابد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روزنامه اردو زبان 'اوصاف' پاکستان، 'عمر زاخیلوال' در آیینی در خصوص علمکرد مذاکرات پاکستان - افغانستان گفت که بدون استقرار صلح و امنیت در افغانستان ایجاد روابط زمینی پاکستان با آسیای میانه امکانپذیر نیست.

وی گفته است که افغانستان نمی تواند بدون امنیت پل توسعه و پیشرفت باشد بلکه وضعیت امن در این کشور ضامن پاکستانی امن و صلح آمیزخواهد بود.

از سوی دیگر، 'اعزاز احمد چودری' سفیر اسلام‌آباد در واشنگتن گفته است که دولت افغانستان باید تمامی گروه‌ها را در مذاکرات صلح مشارکت دهد و طالبان نیز باید در این مذاکرات شرکت کند.

وی افزود: افغانستان با مشکلات زیادی مانند فساد مالی، قاچاق مواد مخدر، حضور فعال گروه‌های مافیایی و ناامنی مواجه است و هر اتفاقی در افغانستان به وقوع بپیوندد، پاکستان متهم می‌شود، در حالی که ارتش ما موفقیت زیادی در مبارزه با تروریسم کسب کرد و شبه‌نظامیان را به محاصره خود در آورده است.

بر این اساس همچنین، هیأتی از مقامات بلند پایه پاکستان امروز برای گفت و گو در زمینه همکاری‌های اطلاعاتی، تأمین امنیت مرزهای مشترک، تجارت، مبارزه با تروریسم و رسیدگی به امور مهاجران راهی کابل شده است.