دلو 19, 1396 18:23 Asia/Kabul
  • سفیر ایران در کابل: ثبات و امنیت افغانستان، ثبات و امنیت ایران است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان روز پنجشنبه درآیین جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کابل، موضوع ثبات و امنیت را امری جمعی خواند و تاکید کرد: ثبات و امنیت افغانستان، ثبات و امنیت ایران است.

انقلاب اسلامی ایران 22 دلو1357 به رهبری حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ضد رژیم پهلوی به پیروزی رسید.

«محمد رضابهرامی» با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران ضرورت ثبات و امنیت افغانستان را با ایران یکسان می‌داند خاطرنشان کرد: مدیریت روند صلح در افغانستان باید با دولت این کشور باشد.

سفیر ایران در افغانستان همچنین درباره آینده مناسبات دو کشور ابراز امیدوار کرد و گفت: اساس و مبنای مناسبات ایران و افغانستان، دولت محوری و تمرکز برمنافع ملی و احترام به حاکمیت ملی یکدیگر است.

«عبدالبصیر انور» وزیر دادگستری افغانستان نیز ضمن تبریک فرارسیدن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان کرد: افغان‌ها خود را در جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران سهیم می‌دانند.

وزیر دادگستری افغانستان با بیان این که افغانستان و ایران اشتراک‌های فراوانی دارند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته همواره از مردم افغانستان حمایت کرده و کمک‌های خود را از مردم و دولت افغانستان دریغ نکرده است.

«عبدالبصیر انور» به میزبانی جمهوری اسلامی ایران از میلیون‌ها مهاجر افغان نیز اشاره کرد و افزود: کابل امیدوار است جمهوری اسلامی ایران همواره درمبارزه با تروریسم نیز درکنار افغانستان باشد.

 

کلیدواژه