دلو 23, 1396 17:45 Asia/Kabul
  • 35 کارمند خارجی شرکت هوایی کام‌ایر افغانستان را ترک کردند

مسئولان شرکت هوایی خصوصی کام‌ایر اعلام کردند که بعد از حمله خونین به هتل اینترکنتیننتال ۳۵ کارمند خارجی این شرکت افغانستان را ترک کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، ده‌ها کارمند خارجی شرکت هوایی کام ایر افغانستان را ترک کردند.

«صمد عثمان صمدی»، از مسئولان شرکت کام‌ایر می‌گوید که بعد از حمله به هتل اینترکنتیننتال شمار پروازهای روزانه آن از ۴۰ به ۱۰ پرواز کاهش یافته‌ بود و تاکنون نیز به حالت طبیعی بازنگشته است.

حمله به هتل اینترکنتیننتال کابل در اول دلو توسط شش مهاجم انتحاری انجام شد. در این حمله که حدود پانزده ساعت ادامه یافت ۲۴ نفر کشته شدند.

۱۴تبعه خارجی شامل ۹ خلبان و خدمه شرکت خصوصی کام‌ایر در میان کشته شدگان بودند.

به گفته صمدی بعد از این حمله چندین فروند هواپیمای اجاره‌ای این شرکت نیز دوباره از آن پس گرفته شده‌اند.وی گفت که پروازهای خارجی شرکت کام‌ایر تاکنون به حالت عادی برگشته اما مشکلاتی در پروازهای داخلی به خصوص در ولایات کوچک افغانستان همچنان وجود دارد.صمدی افزود که اکنون شرکت کام‌ایر با کمبود کادر فنی مواجه است و کارمندان فنی این شرکت که از کشورهای یونان، ونزوئلا و اکراین بودند، افغانستان را ترک کرده‌اند و مشخص نیست که دوباره باز می‌گردند یا خیر.

به گفته او اکنون به دلیل نبود کارمندان فنی در داخل افغانستان آنان با مشکلات زیادی روبرو هستند.حمله گروهی طالبان به هتل اینترکنتیننتال یکی از خونین ترین حمله‌ها در یک ماه اخیر در کابل بود.