حوت 10, 1396 18:05 Asia/Kabul
  • طالبان توان مقابله با نیروهای امنیتی را ندارند‎
    طالبان توان مقابله با نیروهای امنیتی را ندارند‎

فرمانده ارتش در هرات نیروهای مسلح دولت افغانستان را حامی قدرتمند اقتدار دولتی و حافظ جان و مال مردم دانسته بر تقویت این نیروها تاکید کرد.


به گزارش رادیو دری قوماندان قل اردوی 207 ظفر در غرب افغانستان در مراسمی که به منظور قدرت‌نمایی نیروهای مسلح این حوزه از کشور در ولایت هرات برگزار شده بود، تلاش‌های مخالفان مسلح دولت را مذبوحانه دانسته و باتاکید بر تداوم انجام عملیات‌های نظامی در ولایت‌های هرات، غور، فراه و بادغیس گفت: طالبان  توان مقابله با سربازان امنیتی را ندارند.

در این مراسم که برای تقدیر از سربازان امنیتی به بهانه روز سرباز برگزار شده بود مقام‌های ارشد دولتی و نظامی اشتراک کرده و بدینگونه حمایت و پشتیبانی شان را از سربازان افغان اعلام کردند.

«محمدناصر هدایت» فرمانده نیروهای ارتش غرب کشور با بیان اینکه در سال جاری خورشیدی صدها حمله‌ی مخالفان مسلح دولت بر مواضع نیروهای دولتی و شهرها توسط همین سربازان شجاع مهار شده و عاملان بدامنی‌ها سرکوب شدند، تصریح کرد: طالبان قصد داشتند مناطق مختلفی از غرب کشور را در سالی که گذشت تصرف کنند، بزرگ‌راه‌ها را در کنترل‌شان درآورند و امنیت مراکز شهرهارا برهم بزنند.

قوماندان پایگاه 207 ظفر خاطرنشان کرد: با همت و پشت‌کار سربازان و افسران ارتش و پلیس، دشمنان صلح و امنیت به اهدافشان نرسیدند.

در عین حال مقام‌های محلی هرات از موضع دیگری برای طالبان پیام میفرستند. پیام صلح و همزیستی مسالمت آمیز.

«آصف رحیمی» والی هرات گفت: دولت افغانستان به منظور رفاه و آسایش شهروندان این کشور خواهان صلح، شکوفایی اقتصادی و رفاه همه مردم است.

والی هرات به طالبان و سایر گروه‌های تروریستی-تکفیری هشدار داد: اگر به برنامه صلح نپیوندند،  دولت افغانستان با پشتوانه‌ی قوی نیروهای امنیتی صلح را در میادین نبرد جستجو خواهد کرد نه به عذر و التماس.

در همین حال سربازان امنیتی از مردم افغانستان می‌خواهند تا حمایت و پشتیبانی خود را از این نیروها دریغ نکنند.

آنان باور دارند همین حمایت‌های مردمی برای نیروهای افغان روحیه بخشیده و آنان را در برابر تهدیدات امنیتی مقاوم می‌سازد.

این نیروها نیز از افراد وابسته به گروه‌های مخالف مسلح دولت خواستند برای پایان بخشیدن به ناامنی‌ها سلاح خودرا به زمین گذاشته و از قتل و کشتار مردم این کشور دست بردارند.

در حالی از روز سرباز در هرات گرامی‌داشته می‌شود که مردم هرات به توانمندی این نیروها در تامین امنیت باورمند هستند و تاکید دارند، مردم افغانستان نیازمند صلح هستند و نباید بیشتر از این ناامنی و حملات تروریستی زندگی را به کام مردم خسته از جنگ کشور تلخ کند.