حوت 16, 1396 15:48 Asia/Kabul

وزیر تحصیلات عالی افغانستان در سفرش به هرات گفت، افغانستان دیگر نیازی به رشته های خبرنگاری، حقوق و اقتصاد ندارد.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، نجیب الله خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی افغانستان  در سفرش به هرات گفت: با وجود بیش از حد دانشجویان در رشته های خبرنگاری، حقوق و اقتصاد در دانشگاههای افغانستان دیگر نیازی به سه رشته نیست و باید به جای این سه رشته، رشته های تازه ای ایجاد شود.

وی افزود: از چندین سال پیش در کنار دانشگاههای دولتی درافغانستان دانشگاههای خصوصی نیز عرض اندام کرده اند، که بیشتر دانشجویان این دانشگاهها در رشته های خبرنگاری، حقوق و علوم سیاسی و اقتصاد نیز مشغول یادگیری هستند و هم اکنون مو ج بزرگی از دانشجویان که از این سه رشته فارغ التحصیل شده اند، به دنبال کار هستند.

وی گفت:  باید به جای این سه رشته تحصیلی رشته های جدیدی که نیاز افغانستان را برطرف میکند، نیز جای گزین شوند.

از سوی دیگر «سهیلا عرفانی» استاد دانشگاه و رئیس دانشکده خبرنگاری در هرات به شدت این گفته های وزیر تحصیلات عالی افغانستان را رد  کرد و گفت: همواره وزارت تحصیلات عالی بیشتر از ظرفیت این دانشکده دانشجو جذب می‌کند و این مسئله سبب پایین آمدن کیفیت آموزش در دانشگاه هرات شده است.

وی همچنان تاکید کرد،که این گفته های وزیر تحصیلات عالی افغانستان محدودیت جدی در برابر رشته های دلخواه جوانان پنداشته می‌شود و حکومت حق ندارد تا بر رشته های تحصیلی در افغانستان محدودیت وضع کند.