حوت 17, 1396 16:16 Asia/Kabul
  • موافقت «آنگلا مرکل» با افزایش نظامیان آلمانی در افغانستان

رسانه‌های غربی گزارش دادند که صدر اعظم آلمان با پیشنهاد وزیر دفاع این کشور برای افزایش شمار نظامیان آلمانی به افغانستان موافقت کرده است.

 به گزارش رادیو دری«اورزولا فون دیرلاین» سرپرست وزارت دفاع آلمان پیش از این گفته بود که به منظور حمایت از نیروهای امنیتی افغان شمار نظامیان آلمانی در افغانستان باید افزایش یابد.

در حال حاضر بیش از 900 نظامی آلمانی در شمال افغانستان حضور دارند اما سرپرست وزارت دفاع آلمان تصریح کرده بود که شمار این نیروها باید تا سقف 1300 نفر افزایش یابد.

مجله آمریکایی «دیفنس‌نیوز» گزارش داد که «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان با درخواست سرپرست وزارت دفاع این کشور برای افزایش نظامیان آلمانی در افغانستان موافقت کرده است.

بر اساس این گزارش، قرار است شمار نظامیان آلمانی در عراق از 1200 نفر به 800 نفر کاهش یابد و شمار نیروهای آلمانی در افغانستان نیز از 900 نفر به 1300 نفر افزایش یابد.

سرپرست وزارت دفاع آلمان گفته بود که  نیروهای محلی افغان هنوز به حمایت جامعه بین‌المللی نیاز دارند و قرار است نظامیان آلمانی بار دیگر در ولایت قندز مستقر شوند.

نیروهای آلمانی ولایت قندز را سال 2013 میلادی ترک کردند و مسئولیت آن را به نیروهای آمریکایی واگذار کردند، نظامیان آلمانی  در حال حاضر تنها در ولایت «بلخ» مستقر هستند.

این در حالی است که هنوز پارلمان مرکزی دولت فدرالی آلمان تا کنون افزایش شمار نظامیان آلمانی در افغانستان را تائید نکرده است.