ثور 04, 1397 17:03 Asia/Kabul
  • معاون سنای افغانستان: داعش در افغانستان پروژه قدرت‌های غربی است

معاون اول مجلس سنای افغانستان گفت: انتقال تروریست‌های داعش از عراق و سوریه به افغانستان پروژه قدرت‌های غربی برای ناامن کردن منطقه است. 

به گزارش روزسه شنبه خبرگزاری تسنیم، "محمدعلم ایزدیار" گفت: تروریست‌های داعش پس از شکست درعراق و سوریه با هدف ایجاد تهدید برای کشورهای آسیای مرکزی و قفقاز وهمچنین چین در حال انتقال داعشی ها به افغانستان هستند که این امر از سوی کشورهای غربی صورت می گیرد. 

معاون اول مجلس سنای افغانستان همچنین تاکید کرد؛ نظامیان آمریکایی وهمچنین نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک  شمالی (ناتو) درافغانستان بیش ازآنکه در پی حفاظت از جان شهروندان افغان در این کشور باشند خود عامل تهدیدی برای این کشور به شمار می روند.

پیش ازاین نیز دیگر اعضای پارلمان افغانستان و تحلیلگران مسایل نظامی و سیاسی این کشور بارها آمریکا و نظامیان خارجی را به حمایت از گروه ترویستی داعش متهم کرده بودند.

این درحالی است که پیشتر فرمانده نیروهای ویژه آمریکایی و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در افغانستان دلیل حضور نظامی آمریکایی را در آن کشور تامین منافع آمریکا دانست وادعا کرد، نظامیان آمریکایی برای برقراری امنیت در افغانستان تلاش می کنند.

به اعتقاد مردم افغانستان حضور نظامی آمریکا ازسال 2001 درافغانستان به بهانه مبارزه با تروریسم به همراه سایر کشورهای عضو ناتو، تاکنون هیچ دستاوردی جز کشتارهزاران غیرنظامی وتخریب زیرساخت های افغانستان نداشته وناامنی ها روزبه روز در این کشور افزایش یافته است.

کلیدواژه