ثور 11, 1397 08:05 Asia/Kabul
  • محکومیت حمله ی تروریستی علیه اصحاب رسانه از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل

به دنبال دو حمله ی پی در پی گروه تروریستی داعش در کابل که 80 کشته و زخمی برجای گذاشت ، بسیاری از نهادهای داخلی و بین المللی و برخی از سفارت خانه های مقیم کابل این دو رویداد خونبار تروریستی را محکوم کردند .

به گزارش خبرنگار رادیو دری ، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل با نشر بیانیه ای در محکومیت حمله ی تروریستی داعش بر اصحاب رسانه در کابل ،راه اندازی چنین حملاتی را برخواسته از ددمنشی و انسان ستیزی این گروه تکفیری عنوان کرد .

بر اساس این بیانیه "سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، حوادث خونین تروریستی صبح روز دوشنبه  که به شهادت و مجروح شدن ده‌ها تن از شهروندان بی‌گناه و اصحاب رسانه در افغانستان منجر شد را به شدت محکوم نموده و اطمینان دارد که اینگونه اقدامات وحشیانه خللی در عزم راسخ دولت و ملت افغانستان در مبارزه با تروریسم ایجاد نمی‌نماید.

جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر حمایت از دولت افغانستان در مبارزه با تروریسم، همدردی عمیق خود را با بازماندگان شهدای این حملات ناجوانمردانه اعلام می دارد.

گفتنی است در نخستین حمله ی تروریستی داعشی که در نزدیکی یکی از مراکز ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان رخ داد ، این تروریست موترسیکل همراهش را که در آن مواد منفجره جاسازی شده بود منفجر کرد که به گفته ی پولیس کابل در این رویداد 4 غیر نظامی کشته و هفت تن دیگر زخم برداشتند .

تنها نیم ساعت پس از اولین انفجار و هنگامی که گروهی از خبرنگاران برای تهیه ی گزارش به این محل رفته بودند ، دومین تروریست داعشی کمر بند انفجاری همراهش را در میان تجمع آنان منفجر کرد و در کنار یازده تن دیگر ، جان  دست کم  ده تن از اصحاب رسانه به شمول خبرنگار ، تصویر بردار و عکاس را گرفت و هفت تن دیگر از آنان را زخمی کرد .

گفتنی است که گروه تروریستی داعش مسوولیت انفجارهای خونین روز دوشنبه در کابل را به دوش گرفت ، در مقابل مقامات دولتی افغانستان با صدور بیانیه های جداگانه این حملات را با شدیدترین الفاظ محکوم نموده و بر عزم راسخ مردم افغانستان در راستای مبارزه با تروریسم تاکید کردند .