جوزا 09, 1397 12:13 Asia/Kabul
  • تعیین رسمی ژنرال «میلر» به عنوان فرمانده ارشد آمریکا در افغانستان

ژنرال «اسکات میلر» که پیش از این فرماندهی عملیات‌های ویژه نیروهای آمریکایی، نیروهای «دلتافورس» و تیم ششم تکاوران دریایی آمریکا را برعهده داشته بطور رسمی به عنوان فرمانده جدید نظامیان آمریکایی در افغانستان تعیین شد.

به گزارش رادیو دری،وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه‌ای اعلام کرد که ژنرال «اسکات میلر» فرمانده سابق نیروهای ویژه آمریکایی به عنوان فرمانده جدید نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان تعیین شده است.

با این حال میلر برای جایگزینی ژنرال «جان نیکلسون» به عنوان فرمانده جدید ماموریت «حمایت قاطع» به تایید سنای آمریکا نیاز دارد.

به گزارش «اسپوتنیک»، ترامپ در حالی فرمانده نظامی جدیدی برای نیروهای خارجی در افغانستان تعیین کرده که سربازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان در تازه‌ترین گزارش خود تصریح کرد؛ تلاش‌های آمریکا برای برقراری ثبات در افغانستان با وجود نزدیک به 17 سال حضور در این کشور و میلیاردها دلار هزینه شکست خورده است.

این در حالی است که ژنرال نیکلسون بارها در اظهاراتی گفته بود که آمریکا در افغانستان در مسیر پیروزی قرار دارد، اما پیش از آن ترامپ در زمان تعیین استراتژی جدید خود تاکید کرده بود که آمریکا در افغانستان در حال شکست است و حتی از احتمال برکناری نیکلسون نیز سخن گفته بود.

با این حال برخی کارشناسان بر این باورند که با توجه به پیشینه ژنرال میلر در ماموریت‌های مخفی و سری آمریکا که شامل حملات شبانه و عملیات اطلاعاتی برای انجام حملات هواپیماهای بدون سرنشین می‌شود، احتمال آن وجود دارد که انتصاب وی تغییرات قابل توجهی را در تاکتیک‌ها و استراتژی آمریکا به همراه داشته باشد.