جوزا 23, 1397 11:42 Asia/Kabul
  • طالبان بار دیگر به مناطقی در ولایت «فراه» در غرب افغانستان حمله کرد

طالبان در حالی که سه روز عید فطر را آتش‌بس اعلام کرده است، بار دیگر به مناطقی در ولایت فراه در غرب افغانستان حمله کرد.

طالبان با انتشار بیانیه‌ای در وبسایت رسمی خود از حمله این گروه به منطقه «کوه لرون بند» شهرستان «پرچمن» در ولایت فراه خبر داد.

طالبان در این بیانیه مدعی شد که در این حمله چهار پاسگاه پلیس را پس از فرار نیروهای امنیتی تصرف کرده است.

ده روز پیش نیز ولسوالی پرچمن در ولایت فراه توسط طالبان سقوط کرده بود.

این درحالی است که در حمله ماه گذشته طالبان به ولایت فراه، قسمت‌هایی از شهر فراه در مرکز این ولایت از جمله حوزه سوم امنیتی و ریاست امنیت ملی به تصرف طالبان درآمده بود.

ولایت فراه در غرب افغانستان به‌ دلیل موقعیت استراتژیک و این که پیش از این خواستگاه داشع بوده است، از اهمیت زیادی برای طالبان برخوردار است.

در حالی حملات طالبان به مناطق مختلف افغانستان افزایش یافته است که اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان هفته گذشته در پیامی از اعلام آتش بس یک‌طرفه دولت این کشور با گروه طالبان خبر داده بود.

این آتش‌بس از 22 تا 29 جوزا و تنها با طالبان برقرار شده است و علمیات‌های نظامی نیروهای امنیتی افغان علیه القاعده، داعش و سایر گروه‌های تروریستی ادامه خواهد داشت.

رهبر طالبان نیز در واکنش به اعلام آتش‌بس یک‌طرفه حکومت افغانستان، با صدور بیانیه‌ای از اعضای این گروه خواست تا در سه روز نخست عید سعید فطر (25 تا 27 جوزا) از درگیری با نیروهای امنیتی افغان خودداری کنند اما علمیات‌های نظامی علیه نیروهای خارجی را ادامه دهند.