عقرب 08, 1397 13:10 Asia/Kabul
  •  «ملا برادر» بدون هماهنگی با دولت کابل آزاد شده است

سخنگوی ریاست اجرایی دولت افغانستان درباره آزادی «ملا برادر» از زندان توسط پاکستان تصریح کرد که این اقدام بدون هماهنگی با دولت افغانستان انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «مجیب الرحمان رحیمی» سخنگوی ریاست اجرایی دولت افغانستان درباره آزادی «ملا عبدالغنی برادر» یکی از بنیانگذاران طالبان از زندان پاکستان اظهار داشت که این اقدام بدون هماهنگی با کابل صورت گرفته است.

رحیمی در تاکید بر اینکه دولت افغانستان نقشی در آزادی این بنیانگذار طالبان نداشته، تصریح کرد: دستگیر کردن و آزادی ملا برادر تصمیم پاکستانی‌ها بوده است.

وی درباره تاثیر آزادی این زندانی طالبان بر روند صلح افغانستان نیز گفت: ملا برادر همچنان در پاکستان حضور دارد و فکر نمی‌کنم که زندانی بودن و یا آزادی وی بر وضعیت افغانستان تاثیر زیادی داشته باشد.

این در حالی است که شورای عالی صلح افغانستان آزادی ملابرادر را اقدامی مثبت در راستای آغاز گفت‌وگوهای صلح بین‌الافغانی عنوان کرده بود.

از سوی دیگر، «سید اسحاق گیلانی» رئیس نهضت همبستگی ملی نیز در این باره به «طلوع نیوز» گفت: ملا برادر به درخواست طالبان آزاد شده، نه دولت افغانستان؛ آزادی وی هیچ ارتباطی به دولت افغانستان ندارد چون او در کشور دیگری زندانی بود.

کلیدواژه