عقرب 16, 1397 09:39 Asia/Kabul
  •  تاکید اشرف غنی به وابسته نبودن افغانستان به نیروهای آمریکایی و ناتو

رییس جمهوری افغانستان گفت: نیروهای امنیتی این کشور برای برقراری امنیت و ثبات در افغانستان دیگر وابسته به آمریکا یا سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)نیستند.

به گزارش خبرنگاررادیو دری به نقل از ایرنا،«محمد اشرف غنی» روز سه شنبه در نشست خبری مشترک با «ینس استولتنبرگ»  Jens Stoltenberg دبیرکل ناتو در کابل تاکید کرد، دبیر کل ناتو باید عادلانه قضاوت کند و بپذیرد که  افغانستان پس از سال 2014 امنیت و ثبات خود را بدون وابستگی به نیروهای خارجی  تامین کرده است.

رییس جمهوری افغانستان با بیان اینکه  امروز امنیت افغانستان  را نیروهای امنیتی این کشور برعهده دارند افزود، افغانستان امروز در مقایسه با افغانستان چند سال قبل درعرصه های مختلف پیشرفت های چشمگیری داشته است.

غنی همچنین درباره زمان  انتخابات اتی ریاست جمهوری  افغانستان  تصریح کرد، هیچ شکی نیست که  این انتخابات در 20 آوریل  2019 برگزار خواهد شد.

رئیس جمهوری افغانستان با اعلام حمایت خود از تلاش های منطقه ای و بین المللی برای صلح در این کشور ،از دولت  پاکستان خواست به این تلاشها بپیوندد.

دبیرکل ناتو نیز دراین دیدار تغییرات و پیشرفت ها در افغانستان را مثبت خواند و اذعان کرد، نیروهای افغان امروز جای بیش از 120 هزار نظامی خارجی در حال تامین امنیت افغانستان هستند و در این زمینه پیشرفت زیادی داشته اند.

«ینس استولتنبرک »دبیر کل ناتو روزسه شنبه  در سفری اعلام نشده وارد کابل شد و با مقامات عالی رتبه دولت وحدت ملی و مقام های امنیتی و دفاعی افغانستان دیدار و گفت و گو کرد.

 

کلیدواژه