قوس 10, 1397 18:31 Asia/Kabul
  • کمیسیون انتخابات در مورد تاریخ برگزاری انتخابات غزنی تجدید نظر کند

شماری از نمایندگان مردم غزنی در مجلس از تصمیم کمیسیون مستقل انتخابات مبنی بر برگزاری انتخابات پارلمانی آن ولایت به تاریخ ۳۱ حمل ابراز نگرانی کرده و آن را غیر عملی می دانند.

به گزارش خبرگزاری آوا، این نمایندگان می گویند که با توجه به سردی هوا و صب العبور بودن راه‌های مواصلاتی در غزنی، برگزاری انتخابات در آخر حمل ممکن نیست.

علی اخلاقی، نماینده مردم غزنی امروز(شنبه) در نشست علنی مجلس گفت: پس از حمله طالبان بالای دفتر ولایتی کمیسیون در غزنی و آتش زدن آن، چیزی در آن دفتر باقی نمانده است؛ لذا توزیع تذکره و استیکر باید از سر گرفته شود.

آقای اخلاقی همچنین می گوید که به دلیل برف باری ها در غزنی و مسدودشدن راه‌ها، برگزاری انتخابات در چند ماه دیگر ممکن نخواهد بود.

نفیسه عظیمی، دیگر نماینده مردم غزنی در نشست علنی امروز مجلس گفت: غزنی یک ولایت صعب‌العبور و سردسیر است و مردم در این فصل نمی توانند به پای صندوق های رای حضور پیدا کنند.

بااین حال، خانم عظیمی از کمیسیون مستقل انتخابات خواست تا در قسمت تاریخ برگزاری انتخابات ولایت غزنی تجدید نظر کند.

انتخابات پارلمانی در سایر ولایت کشور به تاریخ 28میزان برگزار شد، اما به دلیل آنچه مشکلات امنیتی و جنجال بر سر حوزه‌ای شدن انتخابات آن ولایت مطرح شد، انتخابات پارلمانی در غزنی برگزار نشد.

حالا کمیسیون مستقل انتخابات گفته است که انتخابات پارلمانی ولایت غزنی هم زمان با انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ 31 حمل سال آینده برگزار خواهد شد. 

کلیدواژه