دلو 28, 1397 18:14 Asia/Kabul
  • کشف 10 تن مواد منفجره در گذرگاه مرزی پاکستان به افغانستان

استانداری ننگرهار در افغانستان اعلام کرد که نیروهای امنیتی آنها موفق شده اند یک تریلی حامل 10 هزار کیلوگرم مواد منفجره را که از پاکستان وارد افغانستان شده بود، شناسایی و توقیف کنند.

خبرگزاری صدای افغان «آوا» به نقل از دفتر مطبوعاتی استانداری ننگرهار نوشت که نیروهای امنیت ملی افغانستان در ارتباط با این محموله، سه تن را نیز بازداشت کرده اند.

«شاه محمود میاخیل» سخنگوی استانداری ننگرهار گفته است که نیروهای امنیت ملی این تریلی را در جاده جلال‌آباد به تورخم در محدوده شهرستان «رودات» شناسایی و با همکاری نیروهای امنیتی این شهرستان و شهرستان های پچیراگام و مومندره توقیف کردند.

براساس گفته او این تریلی از پاکستان به ننگرهار فرستاده شده بود و هدف آن نمی تواند چیزی جز انجام حملات تروریستی و فعالیت‌‌های تخریبی باشد. 

میاخیل بدون روشن کردن هویت و ملیت افراد دستگیر شده در این ارتباط گفت که این افراد زمانی با تریلی حامل مواد منفجره دستگیر شدند که از خاک پاکستان وارد افغانستان شده بودند.

دولت افغانستان همواره پاکستان را به حمایت از گروه های تروریستی از جمله طالبان و تجهیز آنها متهم می کند و مقامات پاکستانی نیز در برابر این اتهامات تنها به رد ادعا اکتفا می کنند.

به گفته مقامات امنیتی همچنین امروز مقداری سلاح سبک و تجهیزات نظامی نیز که از پاکستان به شهر جلال‌آباد مرکز استان ننگرهار ارسال شده بود در گذرگاه مرزی تورخم کشف و ضبط شدند.

ننگرهار در جنوب شرق افغانستان و هم مرز با پاکستان است و از جمله استان های ناامن محسوب می شود که در سال‌های اخیر گروه‌ داعش نیز در آن دست به فعالیت های گسترده ضد امنیتی زده است.

کلیدواژه