حوت 09, 1397 11:17 Asia/Kabul
  • دولت افغانستان: تنش‌ها بین هند و پاکستان ربطی به تلاش‌های صلح در افغانستان ندارد

وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد که تنش‌ها بین هند و پاکستان ربطی به تلاش‌های صلح در افغانستان ندارد و اسلام‌آباد باید به تعهداتش در روند صلح افغانستان عمل کند.

به گزارش رادیو دری به نقل از تسنیم،در پی حمله اخیر جنگنده‌های هندی به مواضع گروه «جیش‌محمد» در پاکستان تنش‌ها بین اسلام‌آباد و دهلی‌نو به‌صورت بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است.

وزارت خارجه افغانستان با اشاره به این موضوع خواستار کاهش تنش‌ها بین هند و پاکستان شده است.

مقامات پاکستانی در روزهای گذشته هشدار دادند که اقدامات هند علیه پاکستان تلاش‌های صلح در افغانستان را متضرر خواهد کرد.

وزارت خارجه افغانستان در واکنش به این موضوع تصریح کرد که تنش‌ها بین هند و پاکستان ربطی به تلاش‌های صلح در افغانستان ندارد و این کشور باید به تعهداتش در روند صلح افغانستان عمل کند.

«صبغت‌الله احمدی» سخنگوی وزارت خارجه افغانستان خاطرنشان کرد که این کشور بزرگترین قربانی تروریسم است که برقراری ثبات در این کشور به‌نفع پاکستان و سایر کشورهای منطقه است.

وی افزود: پاکستان باید گام‌های عملی را برای برقراری صلح در افغانستان بردارد زیرا ثبات در افغانستان باعث برقراری ثبات در پاکستان و سایر کشورهای منطقه خواهد شد.

پس از حمله گروه «جیش‌محمد» به نیروهای امنیتی هند در کشمیر که 40 کشته به‌جا گذاشت تنش‌ها بین دو کشور به‌صورت بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است.

روز گذشته نیز جنگنده‌های پاکستانی یک جنگنده آموزشی «هاوک» و یک جنگنده «میگ27» نیروهای هندی در کشمیر را هدف قرار دادند.

وزیر خارجه پاکستانی در حالی نسبت به تأثیرات این حمله بر تلاش‌های صلح در افغانستان هشدار داده است که امیدواری‌ها برای به نتیجه رسیدن مذاکرات صلح با گروه طالبان در افغانستان افزایش یافته است.

کلیدواژه