ثور 03, 1398 10:32 Asia/Kabul
  • تاکید بر تامین امنیت لویه جرگه در دیدار داوودزی و میلر

فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان در دیدار با رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح این کشور درباره تامین امنیت لویه جرگه مشورتی صلح گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ژنرال «آستین اسکات میلر» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان و ژنرال «خوشحال سادات» معاون ارشد امنیتی وزارت کشور افغانستان به دیدار «عمر داوودزی» رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان رفتند.

در این دیدار طرفین درباره امنیت لویه جرگه مشورتی صلح و دیگر مسایل مربوط به آن گفت‌وگو کردند.

رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح همچنین اظهار داشت که تلاش‌ها برای متقاعد کردن نامزدان ریاست جمهوری افغانستان و شخصیت‌های سیاسی که این نشست را تحریم کرده‌اند در جریان است.

تاکنون 11 نامزد انتخابات ریاست جمهوری از جمله «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت و شریک 50 درصدی غنی در حکومت وحدت ملی و شمار زیادی از شخصیت‌های برجسته سیاسی افغانستان لویه جرگه را تحریم کرده‌اند.

عبدالله پس از تاکید بر عدم حضور خود در این نشست تصریح کرد که برای برگزاری لویه جرگه با وی مشورت نشده و دلیل قانع کننده‌ای نیز برای برگزاری این نشست وجود ندارد.

داوودزی روز یکشنبه نیز در نشست با جمعی از علما در کابل تصریح کرد که لویه جرگه بدون تاخیر در زمان تعیین شده آن یعنی 9 ثور با حضور حدود 3 هزار شرکت کننده برگزار خواهد شد.

گفتنی است که طالبان نیز این نشست را تحریم کرده و نگرانی‌هایی درباره وضعیت امنیتی لویه جرگه وجود دارد.

کلیدواژه