جوزا 22, 1398 10:29 Asia/Kabul
  • فرماندهی نیروهای آمریکایی و ناتو: جنگ افغانستان راه حل نظامی ندارد

معاون فرماندهی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان اعلام کرد که هیچ راه حل نظامی برای جنگ در این کشور وجود ندارد و تلاش‌های سیاسی تنها راه رسیدن به صلح در این کشور است.

ژنرال «سالواتور کامپوریاله» معاون فرماندهی ماموریت حمایت قاطع نیروهای آمریکایی و ناتو در مراسمی در ولایت هرات، تنها راه حل ممکن برای پایان جنگ در افغانستان را تلاش‌های سیاسی عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد که فشارهای نظامی، سیاسی و اجتماعی بر طالبان شرایط را برای صلح و آشتی در افغانستان فراهم کرده است اما هیچ راه حل نظامی وجود ندارد.

ژنرال ایتالیایی اظهار داشت: ظرفیت‌های خوبی برای تامین صلح در افغانستان بوجود آمده است و از این فرصت‌ها باید استفاده کرد.

معاون فرماندهی نیروهای آمریکایی و ناتو در حالی تاکید کرده که جنگ در افغانستان راه حل نیست که منابع نزدیک به طالبان از عدم تمایل این گروه به مذاکرات صلح با آمریکا خبر داده است.

در این مراسم که برای تعیین فرمانده جدید نیروهای آمریکایی و ناتو برگزار شد «روبرتو کانتون» سفیر ایتالیا در افغانستان نیز حضور داشت.

سفیر ایتالیا نیز از ادامه کمک‌های کشورش به روند بازسازی افغانستان و حمایت از نیروهای امنیتی افغان در دراز مدت خبر داد.

گفتنی است که ولایت‌های هرات، فراه و بادغیس در غرب افغانستان حوزه ماموریت نیروهای ایتالیایی محسوب می‌شود اما پس از تشدید حملات طالبان نیروهای ایتالیایی از فراه عقب نشینی کرده و فعالیت‌های خود را تنها در ولایت هرات متمرکز کرده است.

کلیدواژه