اسد 15, 1398 16:28 Asia/Kabul
  • پیام تسلیت آیت‌الله سیستانی به‌مناسبت درگذشت «آیت‌الله محمد آصف محسنی»

«آیت‌الله علی سیستانی» مرجع شیعیان عراق در پی ارتحال «آیت‌الله شیخ محمد آصف محسنی» رییس شورای علمای شیعه افغانستان پیام تسلیتی را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «آیت‌الله سید علی سیستانی» مرجع شیعیان عراق در پی ارتحال «آیت‌الله شیخ محمد آصف محسنی» رییس شورای علمای شیعه افغانستان پیام تسلیتی را صادر کرد.

متن پیام بدین شرح است:

إنا لله و إنا إلیه راجعون

خبر ارتحال عالم جلیل‌القدر جناب آیة‌الله آقای حاج شیخ محمد آصف محسنی (طاب ثواه) موجب تاثر و تاسف فراوان گردید.

فقدان آن بزرگوار که از علمای شاخص و اندیشمندان مخلص و مبارزان راه استقلال و وحدت ملت شریف افغانستان بودند، خسارتی بزرگ است.

اینجانب مصیبت وارده را به مردم عزیز افغانستان به ویژه به علما و فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه و به بستگان محترم و همه علاقه‌مندان آن فقید سعید تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای ایشان علو درجات و برای بازماندگانشان صبر جمیل و اجر جزیل مسآلت دارم. و لا حول و لا قوة الا بالله العلیِ العظیم.

به گزارش فارس، آیت‌‌الله العظمی «شیخ آصف محسنی» مرجع تقلید شیعیان افغانستان و رئیس شورای علمای شیعه این کشور شب گذشته در سن 84 سالگی دار فانی را وداع گفت.

وی از علمای شیعه، مدافع تقریب مذاهب اسلامی، رییس شورای علمای شیعه افغانستان، و بنیانگذار حوزه علمیه و دانشگاه خاتم النبیین در کابل و عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) بود.

کلیدواژه