سنبله 15, 1398 13:21 Asia/Kabul
  • نقشه طالبان فراه شکست خورد/35 کشته و 25 زخمی آمار اولیه تلفات طالبان

مسئولین محلی در ولایت فراه می گویند که پس از درگیری های شدید میان نیروهای امنیتی و مخالفین مسلح دولت در سطح شهر فراه در حال حاضر اوضاع آرام بوده و مخالفین به عقب رانده شده اند.

محب الله محب سخنگوی پولیس فراه به خبرگزاری آوا گفت که در حال حاضر وضعیت امنیتی در سطح شهر آرام بوده و مخالفین به حومه و قریه های بیرون از شهر رانده شده و عملیات تصفیوی جریان دارد.

طالبان مسلح شب گذشته به شهر فراه حمله نمودند که حوالی ساعت 4 امروز صبح حملات شان را از سه مقاومت شمال، شرق و غرب به قصد سقوط و تصرف شهر فراه شدت بخشیدند که از سمت شرق  با مقاومت شدید نیروهای امنیتی روبرو شدند.

طالبان مسلح با حملات خود از سمت غرب شهر فراه ، کمیساریای جلب و جذب اردوی ملی را تصرف نمودند و قصد محاصره و تصرف قوماندانی امنیه را داشتند که با مقاومت و صف آرایی نیروهای امنیتی در دوبخش زمینی و هوایی مواجه شدند و تا ساعت های متوالی جنگ و درگیری جریان داشت.

سخنگوی پولیس فراه بیان می کند که در این درگیری ها بیش از 35 طالب مسلح کشته و 25 تن دیگر به شدت زخم برداشتند.

به گفته وی، مسئول استخبارات طالبان در ولایت فراه موسوم به نوراحمد چکانی و همچنین چندین قوماندان مشهور و برجسته  دیگر آنان  بنام های مولوی داوود، مولوی فاضل و مولوی سلام حنظله کشته شده اند.

این مقام امنیتی فراه بیان می کند که خوشبختانه به نیروهای امنیتی و ملکی فراه تلفات کمی وارد شده که تنها یک نیروی امنیتی شهید و 5 تن دیگر زخم برداشتند.

وی از آمار دقیق تلفات افراد ملکی در این درگیری ها اظهار بی اطلاعی نمود. اما مسئولین صحی در ولایت فراه می گویند که تا اکنون 4 فرد ملکی به گونه زخمی و یک شهید به شفاخانه ولایتی فراه انتقال داده شده است.

در همین حال شاه محمود نعیمی، معاون شورای ولایتی فراه با تایید این که در حال حاضر آرامشی نسبی در شهر حاکم شده تاکید کرد که به دلیل بیرون نشدن مردم از خانه ها و تعطیل بودن بازار به افراد ملکی آسیب جدی وارد نشده و انتظار می رود که با تلاش های جدی نیروهای امنیتی آرامش کامل در شهر حاکم شود

این در حالیست که والی و قوماندان امنیه نیز جهت رهبری این جنگ و درگیری ها شخصا با لباس نظامی در ساحه حضور داشتند.

کلیدواژه