سنبله 17, 1398 14:54 Asia/Kabul
  • پیام تسلیت نماینده رهبر انقلاب ایران در افغانستان به‌مناسبت رحلت آیت‌الله ساجدی

نماینده دفتر حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای (حفظه‌الله) و نماینده جامعة المصطفی العالمیه در افغانستان، در پی رحلت حضرت آیت‌الله ساجدی (ره) پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی محامی»، نماینده دفتر حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای (حفظه‌الله) و نماینده جامعة المصطفی العالمیه در افغانستان، در پی رحلت حضرت آیت‌الله ساجدی (ره) پیام تسلیتی صادر کرد.

متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون ارتحال عالم پارسا، مربی اخلاق، مدرس پرتلاش، مفسّر قرآن، مبلغ سخت‌کوش و مجاهد قدیمی حضرت آیت‌الله ساجدی (رحمةالله علیه) موجب تأثر و تألم گردید.

فقدان این عالم بزرگوار که عمری را در سنگرهای مختلف جهاد، اجتهاد و تبلیغ سپری کرده و در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی حضور فعال داشته و نقش مهمی در هدایت و راهبری جامعه اسلامی افغانستان ایفا نموده و با تأسیس مراکز علمی و فرهنگی و تعلیم و تربیت شاگردان و ارادتمندان و تبلیغ معارف اسلام ناب محمدی (ص) و سیراب نمودن تشنگان زلال معارف قرآن و مکتب اهل بیت (علیهم‌السلام) پرداخته و با تواضع و اخلاق نیک خود دل‌های پاک را جذب و هدایت نموده و با فکر باز و دید روشن در جهت تقویت علما و وحدت و انسجام امت اسلامی تلاش کرده است، ضایعه‌ای مهم برای جامعه اسلامی و حوزه‌های علمیه خصوصا جامعه اسلامی افغانستان در شرایط حساس کنونی آن می‌باشد.

اینجانب ارتحال ایشان را به محضر مبارک حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، حوزه‌های علمیه و جامعه اسلامی علی‌الخصوص جامعه اسلامی و حوزه‌های علمیه افغانستان، خاندان، شاگردان و ارادتمندان ایشان تسلیت عرض می‌نمایم.

امیدوارم حوزه‌های علمیه بتواند با تربیت عالمان مجاهد، پارسا و متخلق، روشن و بصیر، آشنا و پاسخگو به نیازهای جهان اسلام، راه آن بزرگوار را ادامه دهند.

تگ

کامنت