میزان 03, 1398 15:15 Asia/Kabul
  • آمادگی کمیسیون انتخابات افغانستان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

کمیسیون انتخابات افغانستان از آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و تامین امنیت آن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «حوا علم نورستانی» رییس کمیسیون انتخابات افغانستان امروز چهارشنبه (3 میزان) در یک نشست مشترک خبری با مسوولان نهاد‌های امنیتی در کابل گفت:آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در روز شنبه (شش میزان) را داریم.

وی بیان داشت: کمیسیون انتخابات تمام وسایل قانونی خود را برای انجام یک انتخابات شفاف و مورد قبول همه جوانب انجام داده است.

رییس کمیسیون انتخابات  تاکید کرد: ما در هماهنگی کامل با نهاد‌های امنیتی آمادگی از لحاظ فنی برای برگزاری انتخابات همه جانبه و شفاف در ششم میزان را داریم.

نورستانی با بیان اینکه مواد حساس و غیرحساس انتخاباتی به تمام ولایات رسیده است گفت:" کمیسیون انتخابات متعهد به برگزاری انتخابات بی‌طرف و شفاف است تا تغییر سیاسی را به اساس آرای مردم رقم بزند."

رییس کمیسیون انتخابات بیان داشت: ما رییس جمهور آینده افغانستان را بر اساس آرای مردم انتخابات خواهیم کرد و همچنان از تمام کاندیداهای انتخاباتی نیز می‌خواهیم که به تصمیم کمیسیون که مبتنی بر آرای مردم است احترام بگذارند و از ایجاد بحران خودداری کنند که ملت افغانستان دیگر توان تحمل بحران انتخاباتی را ندارد.

خوشحال سادات معاون ارشد امنیتی وزارت امور کشور افغانستان نیز در این رابطه گفت: نیروهای امنیتی جهت تامین امنیت روز انتخابات از امروز در حال آماده باش قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه تدابیرلازم امنیتی جهت تامین امنیت مراکز و محلات رای دهی گرفته شده است گفت:" به مردم افغانستان اطمینان می‌دهم که از لحاظ امنیتی هیچ نگرانی نداشته باشند و با خیال راحت به پای صندوق‌های رفته و به کاندیدای خود رای دهند.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری افغانستان 6 میزان یعنی دو روز دیگر برگزار شود.

کلیدواژه