میزان 05, 1398 16:06 Asia/Kabul
  •  آمادگی کمیسیون انتخابات افغانستان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان از آمادگی این نهاد برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور  در روز شنبه ( 6 میزان) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آوا، «ذبیح سادات»سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز جمعه گفت ، صندوق های اخذ رای و دیگر تجهیزات رای گیری به مراکز رأی‌ دهی انتقال داده شده  است .

ذبیح سادات افزود، روند بکارگیری کارمندان و افراد برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان  در بسیاری ولایات تکمیل شده است .

خبر دیگر اینکه وزارت  کشور افغانستان نیز امروز در بیانیه ای اعلام کرد ، آمادگی های لازم برای تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری این کشور در مناطق مختلف افغانستان از جمله کابل اتخاذ شده است.

بیش از 72 هزار نظامی افغان امنیت انتخابات ریاست جمهوری را تامین می کنند.

همچنین نماینده ویژه سازمان ملل  در کابل اعلام کرد، هرگونه حمله به مراکز رای گیری و افراد که در انتخابات، شرکت می‌کنند، نقض صریح «قوانین بین‌المللی» بوده و حتی «جنایت جنگی» محسوب می‌شود. 

نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان از گروه طالبان خواست به اهداف انتخاباتی حمله نکند و اجازه دهند مردم این کشور در فضای امن در انتخابات شرکت کنند، اما طالبان درخواست این سازمان را نپذیرفت و بار دیگر روند انتخابات را به حمله تهدید کرد.

با انصراف شش نامزد انتخابات ریاست جمهوری ، دوازده نامزد فردا شنبه در انتخابات ریاست جمهوری رقابت می کنند.

کلیدواژه