میزان 10, 1398 10:04 Asia/Kabul
  • رئیس‌جمهور غنی: نیروهای امنیتی و دفاعی پاسبانان افغانستان‌اند

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، با قطع نوار، شفاخانۀ نسایی ولادی دوکتور سهیلا صدیق را که برای ارائه خدمات مطمئن به خانواده‌های منسوبین اردوی ملی اعمار شده است، افتتاح کرد.

به گزارش رادیو دری به نقل از آوا، در مراسمی که بدین مناسبت در محوطه شفاخانۀ شهید سردار محمد داوود برگزار شد و رولا غنی و شماری از مسئولین وزارت‌های دفاع ملی و صحت عامه نیز حضور داشتند، نخست عبدالرزاق سیاووش، قوماندان شفاخانه شهید محمد داوودخان گفت که این شفاخانه به هزینۀ چهار و نیم میلیون دالر اعمار گردیده و دارای تجهیزات مدرن تشخیصی و معالجوی می‌باشد.

سپس، خانم ماموسی زیور معین وزارت صحت عامه، نیز از توجه رئیس جمهور افغانستان در زمینۀ بهبود وضعیت زنان کشور قدردانی کرده و در مورد عرضه خدمات صحی به زنان معلومات داد.

متعاقباً سترجنرال بسم الله وزیری لوی‌درستیز وزارت دفاع ملی، ضمن تبریکی افتتاح کلینیک نسایی ولادی دوکتورس سهیلا صدیق، از خنثی‌سازی پلان‌های شوم دشمنان مردم افغانستان در پروسۀ ملی انتخابات، معلومات داد.

رئیس جمهور غنی در سخنرانی خویش در این مراسم، از قوماندان شفاخانۀ شهید سردار محمد داوودخان بخاطر نامگذاری شفاخانه نسایی و ولادی به اسم دوکتور سهیلا صدیق تشکر کرد و وی را از دختران خدمتگار و وطن‌دوست خواند.

رئیس جمهور افغانستان گفت که این نامگذاری کمترین ارج‌گذاری به خدمات بی‌شایبۀ دوکتور سهیلا صدیق می‌باشد.

رئیس جمهور افغانستان گفت که در گذشته، شفاخانه شهید سردار محمد داوودخان نمونۀ فساد اداری و بی‌توجهی به مریضان بود، اما اکنون با ارائه خدمات معیاری، اعتماد اساسی مردم و قوای امنیتی را جلب کرده است.

سرقوماندان اعلی قوای مسلح خاطرنشان کرد که کار بالای تاسیس شفاخانۀ بزرگ دیگر به منظور رسیدگی به مجروحینی که صدمات زیاد می‌بینند، جریان دارد.

رئیس جمهور غنی در این مراسم همچنین از فعالیت‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشورش قدردانی به عمل آورد و گفت که قوای امنیتی و دفاعی کشورم با قوت کامل از نظام و مردم افغانستان پاسبانی می‌کنند.

وی افزود: به نیروهای امنیتی و دفاعی دلیر خویش افتخار می‌کنم که در یک سال، چهار موج حملات بزرگ دشمن را کوبیدند و ناکام ساختند و شما منسوبین قوای مسلح، افتخار و حماسه آوردید و فرزندان رضاکار این وطن هستید.

رئیس جمهور افغانستان، نیروهای امنیتی و دفاعی کشورش را پاسداران قانون اساسی، ارزش‌های ملی و استقلال کشور خوانده، گفت که این نیروها با بی‌طرفی کامل، پروسۀ ملی انتخابات را تامین امنیت کردند.

غنی گفت: "به ملت افغانستان این انتخابات را تبریک می گویم. حالا وقت حوصله است و طبق قانون، کمیسیون ها صلاحیت و مسئولیت قانونی دارند که نتایج را بشمارند و به مردم اطلاع دهند."وی تاکید کرد که جمهوریت زیر سؤال نیست و نظام جمهوری اسلامی افغانستان بر اساس ارادۀ مردم ادامه می یابد.

کلیدواژه