میزان 13, 1398 10:42 Asia/Kabul
  • وزیر دفاع آمریکا: ترامپ دستور تشدید عملیات نظامی در افغانستان را صادر کرده است

وزیر دفاع آمریکا گفت: عملیات نظامی در افغانستان بعد از لغو گفتگوهای میان آمریکا و طالبان و به دستور ترامپ افزایش یافته است.

به گزارش  خبرگزاری فارس، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا روز جمعه در جمع خبرنگاران گفت: عملیات نظامی در افغانستان بعد از لغو گفتگوهای میان آمریکا و طالبان و به دستور ترامپ افزایش یافته است. 

به نوشته پلتیکو، اسپر اضافه کرد: از زمان لغو مذاکرات میان آمریکا و طالبان حملات علیه طالبان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: بعد از تشدید حملات طالبان در سرتاسر افغانستان،‌ رئیس جمهور از ما درخواست کرده تا عملیات نظامی را علیه این گروه تشدید کنیم. 

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که ترامپ بعد از لغو مذاکرات بارها اعلام کرده بود که عملیات نظامی در افغانستان علیه طالبان تشدید شده است.

وزیر دفاع آمریکا همچنین یادآور شد: آمریکا به صورت گسترده تلاش‌های صلح در افغانستان را افزایش خواهد داد. 

 ماه گذشته ترامپ به یکباره اعلام کرد که مذاکرات میان آمریکا و طالبان را به دلیل کشته شدن یک نظامی آمریکایی لغو کرده است. 

اسپر درباره تشدید حملات در افغانستان جزئیاتی ارائه نکرد، اما گفت: عملیات شامل حملات هوایی و زمینی خواهد بود و اینکه ارتش افغانستان عملیات زمینی را هدایت خواهد کرد و نیروهای آمریکایی نیز نقش مشاور را خواهند داشت. 

وزیر دفاع آمریکا در خاتمه خاطر نشان کرد: واشنگتن همچنان به کاهش نظامیان در افغانستان متعهد است و آرزوی من این است که سطح نظامیان در افغانستان به صورتی کاهش یابد که با تعداد کمتری بتوانیم ماموریت را در این کشور ادامه دهیم. 

تگ

کامنت