میزان 18, 1398 13:03 Asia/Kabul
  • خدمت رسانی موکب داران مرز دوغارون به زائران افغانستان

فرمانده انتظامی تایباد گفت: هم اکنون ۲۰۰ نفر از مردم این شهرستان در دو موکب مستقر در مرز دوغارون در حال خدمت رسانی به زائران اتباع کشور افغانستان هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی اکبر قربانی، فرمانده انتظامی تایباد درحاشیه بازدید از مرز دوغارون و روند ورود زائران افغانستانی به ایران گفت: دوغارون تنها گذرگاه رسمی ورود اتباع افغانستان به ایران است از این رو برای عبور زائران اربعین حسینی در آمادگی کامل قرار دارد.

او تصریح کرد: زیر ساخت‌های لازم برای عبور آسان و بدون دغدغه زائران اربعین حسینی در مرز دوغارون فراهم و تمام امکانات و ظرفیت‌های شهرستان تایباد برای رفاه این زائران به کار گرفته شده است.

فرمانده انتظامی تایباد با تاکید بر لزوم آمادگی دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی برای پذیرش زائران افغانستانی اربعین حسینی گفت: پیش بینی می‌شود روزانه بیش از دو هزار زائر به صورت رسمی از این گذرگاه وارد کشور شوند.

 قربانی افزود: پلیس مهاجرت اتباع خارجی نیز با برنامه ریزی‌های انجام شده این آمادگی را دارد که در صورت افزایش ورود زائران افغانستانی به مرز دوغارون، گیت‌های خروجی مسافران را در این محل به صورت موقت افزایش دهد تا زائران به آسانی تردد کنند و در صورت ورود کاروان زائران به مرز دوغارون حتی خارج از ساعات اداری باز هم به آن‌ها خدمات ارائه می‌شود.

او تصریح کرد: پیش بینی می‌شود بیش از ۴۰ هزار نفر از اتباع کشور افغانستان برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی در عراق و مراسم پایانی ماه صفر از طریق مرز دوغارون وارد ایران شوند.

تگ

کامنت