میزان 28, 1398 09:52 Asia/Kabul

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان به خاطر اعلام نشدن نتایج ابتدائی انتخابات ریاست جمهوری از مردم افغانستان رسما عذرخواهی کرد.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، کمیسیون مستقل انتخابات شب گذشته طی یک کفرانس خبری رسما تاخیر در اعلام نتایج ابتدائی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.

حوا علم نورستانی هر چند از زمان دقیق اعلام نتایج ابتدائی  چیزی نگفت اما دلیل تاخیر را مشکلات تکنیکی عنوان کرد.

وی ضمن قدردانی از اشتراک مردم در انتخابات گفت: کمیسیون پس از برگزاری انتخابات برای شفافیت بیشتر حمایت همه جانبه طرفهای  ملی و بین المللی را کسب کرد.

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات در این کنفرانس خبری اظهار داشت: اطلاعات بیش از ٢٣ هزاردستگاه بایومتریک وارد بانک اطلاعاتی شده  و 2 هزار و  ٨٨٨ ماشین بایو متریک که به دلیل شکسته شدن شیشه ها و روشن نشدن در قرنطین کمیسیون قرار داشته پس از بررسی به بانک اطلاعاتی انتقال یافته است.

 نورستانی عنوان کرد: تعداد ١٩٩ ماشین بایو متریک در کمیسیون هنوز مواصلت نکرده و تحقیقات در این زمینه جریان دارد.

.در همین حال ذبیح‌الله سادات معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می گوید تلاش جریان دارد تا نتایج ابتدایی انتخابات تا یک هفته دیگر اعلام شود.

شایان ذکر است مسئولین کمیسیون وعده داده بودند که نتایج ابتدائی انتخابات ریاست جمهوری را در ٢٧ میزان اعلام خواهد کرد اما به دلیل بروز مشکلات تکنیکی نتوانستند در وقت معین نتایج را اعلام کند.

کلیدواژه