میزان 28, 1398 14:17 Asia/Kabul
  • حکمتیار: حدود یک میلیون رای بدون بایومتریک به صندوق ها ریخته شده است

گلبدین حکمتیار ادعا کرد که حدود یک میلیون رای بدون بایومتریک به صندوق ها ریخته شده و باید این آرا تعیین تکلیف شوند.

به گزارش اسپوتنیک، گلبدین حکمتیار، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان امروز در یک نشست خبری ادعا کرد که حدود یک میلیون رای بدون بایومتریک به صندوق ها ریخته شده و باید این آرا تعیین تکلیف شوند.

وی با انتقاد از کمیسیون مستقل انتخباات افغانستان گفت: کمیسیون انتخابات باید درباره آرای بدون بایومتریک توضیح دهد زیرا در نشست میان کمیسیون و نامزدان انتخاباتی اعلام شد بود که آرا تنها از طریق دستگاه‌‎های بایومتریک داده خواهد شد.

حکمتیار افزود: دولت آلمان سهامدار ۲۵ درصد شرکت «درمالوگ» که فراهم کننده دستگاه های بایومتریک است می باشد و نباید با چنین شرکت غیر مستقل وابسته به حکومت قرار داد می شد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اضافه کرد که نام بسیاری از رای دهندگان به دلایل سیاسی از لیست حذف شده و به جای آنها نام های خیالی برای تقلب اضافه شدند.

حکمتیارهمچنین ادعا کرد که یکی از تیم های انتخاباتی حدود ۱۸۰ میلیون دالر در مبارات انتخاباتی مصرف کرده است.

وی همچنین خواستار اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در محلات رای دهی شد.

گفتنی است که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در تاریخ 6 میزان/ مهر برگزار شد و قرار بود دیروز (27 میزان/ مهر) نتایج ابتدایی آن اعلام شود اما کمیسیون انتخابات افغانستان گفته است که به دلیل تامین شفافیت و مشکلات فنی زمان اعلام نتایج ابتدایی به تعویق افتاده است.

تگ

کامنت