میزان 29, 1398 13:37 Asia/Kabul
  • برگزاری بزرگترین مانور نظامی 6 کشور جهان در مجاورت مرزهای افغانستان

تمرینات مشترک نظامی 6 کشور (روسیه، بلاروس، ارمنستان، تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان) با نام «برادری شکست ناپذیر 2019» در نزدیکی مرزهای افغانستان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، تمرینات مشترک نظامی 6 کشور (روسیه، بلاروس، ارمنستان، تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان) با نام «برادری شکست ناپذیر 2019» در نزدیکی مرزهای افغانستان آغاز شد.

«الکساندر لاپین» فرمانده نیروهای نظامی منطقه مرکزی روسیه در این زمینه اظهار داشت: امروز تمرینات مشترک بین المللی با نام «برادری شکست ناپذیر 2019» در خاک تاجیکستان آغاز شده است. در این تمرینات 6 کشور روسیه، بلاروس، ارمنستان، تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان حضور دارند.

وی افزود: با توجه به وضعیت ناپایدار جهانی و اوضاع وخیم در افغانستان، اقدامات مشترک کشورهای شرکت کننده، نشانگر عزم کشورهای ما برای تأمین امنیت در منطقه بر مبنای قانون است.

مانور «برادری شکست ناپذیر 2019» در دو مرحله برگزار می شود. در اولین مرحله توسط نیروهای واکنش سریع منطقه آسیای مرکزی، عملیاتی ضدتروریستی برای از بین بردن و مسدود کردن گروه های رزمی و جداسازی گروههای مسلح غیرقانونی انجام خواهد شد. در مرحله دوم نیروهای سازمان پیمان امنیت جمعی، عملیاتی را برای حفظ صلح در آسیای مرکزی انجام خواهند داد که در این جمع کشورهای ارمنستان و بلاروس نیز اضافه خواهند شد، این تمرینات تا 24 اکتبر/ برگزار می شود.ا

Image Caption

 

تگ

کامنت