میزان 30, 1398 16:38 Asia/Kabul
  • دروغ ترامپ درباره کاهش شمار نیروهای آمریکایی در افغانستان

فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان در حالی از کاهش نیروهای آمریکایی به ۱۳ هزار نظامی خبر داده که ترامپ پیش از این مدعی شده بود نیروهای آمریکایی به ۹ هزار نظامی کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ژنرال «آستین اسکات میلر» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان در یک نشست خبری در کابل گفت که شمار نظامیان آمریکایی در سال گذشته میلادی کاهش 2 هزار نفری داشتند.

به گزارش «واشنگتن پست»، سرهنگ «سانی لگت» سخنگوی نیروهای آمریکایی اظهارداشت که وقتی میلر فرماندهی نیروها در افغانستان را به عهده گرفت مجموع نیروها در افغانستان حدود 15 هزار نفر بود و اکنون با این کاهش به 13 هزار نیرو تقلیل یافته است.

لگت افزود که بیشتر این کاهش از فرماندهی نیروها در کابل صورت گرفته است.

سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان در حالی مجموع  نظامیان آمریکایی در افغانستان را 13 هزار نظامی اعلام کرده که ترامپ تیر ماه به «فاکس نیوز» گفته بود که نیروهای آمریکایی از 16 هزار نیرو به 9 هزار نفر کاهش یافته است.

رئیس جمهور آمریکا بارها نسبت به پایان دادن "جنگ‌های بی‌پایان" این کشور متعهد شده است و براساس گزارش‌ها در پیش‌نویس توافق آمریکا و طالبان دولت آمریکا برای کاهش نیروها به 8 هزار و 600 نفر اعلام آمادگی کرده بود.

گروه طالبان همواره یکی از شروط صلح در افغانستان را خروج کامل نیروهای خارجی اعلام کرده است.

تگ

کامنت