سرطان 25, 1400 11:58 Asia/Kabul
  • تحصیل ۱۹۰۰ دانش‌ آموز اتباع خارجی در استان خراسان جنوبی ایران
    تحصیل ۱۹۰۰ دانش‌ آموز اتباع خارجی در استان خراسان جنوبی ایران

مسئول امور تحصیلی اتباع خارجی در آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی ایران اعلام کرد : هزار و ۹۳۶ دانش‌آموز اتباع خارجی در مدارس این استان تحصیل کردند.

به گزارش رادیو دری،  "شاکری "  مسئول امور تحصیلی اتباع خارجی در آموزش و پرورش استان  خراسان جنوبی  ایران   با اشاره به اینکه ثبت نام از این دانش آموزان رایگان است،  گفت :  ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی نیز همچون سایر دانش آموزان از ابتدای خرداد ماه آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.
"شاکری "  افزود : در سال تحصیلی " ۹۹-۱۴۰۰"،  هزار و ۹۳۶ دانش آموز اتباع خارجی از خدمات آموزشی مدارس استان  خراسان جنوبی استفاده کرده اند.
به گفته شاکری : از این تعداد هزار و ۳۳۱ دانش آموز در دوره ابتدایی، ۴۴۳ دانش آموز در دوره متوسطه اول، ۱۵۸ دانش آموز در دوره متوسطه دوم، ۳ دانش آموز در دوره پیش دبستانی و یک دانش آموز در دوره استثنایی در استان  خراسان جنوبی مشغول به تحصیل بوده اند.
مسئول امور تحصیلی اتباع خارجی در آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی افزود: بیشترین آمار دانش آموز اتباع خارجی مشغول به تحصیل در استان مربوط به شهرستان بیرجند با هزار و ۵۴۵ دانش آموز و کمترین آن مربوط به شهرستانهای طبس و بشرویه با سه دانش آموز است.

تحصیل دانشجویان افغانستانی در دانشگاه بیرجند

کلیدواژه