سنبله 10, 1400 12:17 Asia/Kabul
  • شرایط ویژه برای ادامه تحصیل دانشجویان افغانستانی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر
    شرایط ویژه برای ادامه تحصیل دانشجویان افغانستانی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مدیریت همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران، در اطلاعیه ای اعلام کرد دانشجویان افغانستانی می توانند تحصیل خود را در این دانشگاه ادامه دهند.

به گزارش رادیو دری ،  مدیریت همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران روز چهارشنبه با انتشار  اطلاعیه ای اعلام کرد : دانشجویان افغانستانی می توانند تحصیل خود را در این دانشگاه ادامه دهند. 

در این اطلاعیه آمده است، با توجه به شرایط کشور افغانستان در روزهای اخیر، دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای عمل به رسالت خویش در حمایت از همسایگان افغانستانی خود، شرایط ویژه ای را برای ادامه تحصیل دانشجویان شاغل به تحصیل در افغانستان که قصد ادامه دادن دروس خود را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارند، در نظر گرفته است.در  اطلاعیه دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران آمده است، این تسهیلات در ۲ حوزه امکان تطبیق دروسی که از نظر سرفصل گروه آموزشی دانشکده قابل تطبیق با دروس دانشگاه صنعتی امیرکبیر باشند و همچنین شهریه ویژه دانشجویان افغانستانی ارائه می شود.

"  محمدرضا میرجلیلی " رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد،  نیز گفت: ۲۰ دانشجوی نخبه افغانستانی در دانشکده پردیس بین الملل یزد پذیرش شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود: با همکاری مرکز نخبگان کشور و سفیر کشور‌های ایران و افغانستان، دانشجویانی که از نخبگان علمی کشور افغانستان هستند از طریق بورسیه پذیرفته شده اند.

بورسیه ۳۵ استاد و دانشجوی نخبه افغان در دانشگاه علامه

کلیدواژه