حوت 22, 1400 16:31 Asia/Kabul
  • کسب کرسی هیات رئیسه یک نهاد علمی بین‌المللی توسط دانشجوی نخبه ایرانی
    کسب کرسی هیات رئیسه یک نهاد علمی بین‌المللی توسط دانشجوی نخبه ایرانی

دانش‌آموخته دانشکده فنی دانشگاه تهران و دانشجوی کنونی دانشگاه تربیت مدرس، موفق به کسب یک کرسی در هیات رئیسه سازمان بین‌المللی آیسته( IAESTE) شد.

به گزارش رادیو دری، در کنفرانس سالانه این سازمان که در شهر وین اتریش، با حضور نمایندگان تمامی کشورها از سراسر دنیا برگزار شد سیدمحمدرضا گلدانساز با کاندیدا شدن برای یک کرسی در هیات رئیسه این نهاد بین‌المللی، موفق به کسب آرا حداکثری و به‌عنوان یکی از ۵ عضو هیئت رئیسه انتخاب شد.

پس از انتخاب شدن وی در این جایگاه بین‌المللی، لقب جوان‌ترین عضو هیات رئیسه نیز به وی تعلق گرفت.

حضور ایران در عرصه‌های بین‌المللی و داشتن کرسی و حق رأی، در نهادهای مختلف اعم از علمی، ورزشی، فرهنگی، سیاسی، بهداشت و درمان و ...، اهمیت ویژه‌ای دارد و حضور جوانان توانمند ایرانی در چنین سطحی از مسئولیت در نهادهای برجسته دنیا باعث افتخار است. امید می‌رود تدوام این موفقیت‌ها و حضور پررنگ، به دور از نگاه و امید به عناصر خارج از کشور، بستر رشد و توسعه کشور را هر چه بهتر و بیشتر میسر کند.

آیسته  (IAESTE) یک انجمن بین المللی تبادل دانشجو برای تجربه فنی است که در حدود ۹۰ کشور دنیا، با پوشش تمامی قاره‌ها، شعبه فعال دارد. این سازمان، دارای حدود 2000 نیرو در سراسر دنیا است و تاکنون حدود ۳۷۰ هزار دانشجو در دنیا در رشته‌های مختلف(فنی مهندسی، علوم، هنر، مدیریت و کشاورزی) موفق به گذراندن دوره‌های علمی از طریق این موسسه شده‌اند.

مدال طلای دانشگاه واترلو کانادا در دست نخبه ایرانی