اسد 04, 1401 12:46 Asia/Kabul
  • استقبال گردشگران از نمایشگاه آثار ۲۰ کشور جهان در کاخ گلستان
    استقبال گردشگران از نمایشگاه آثار ۲۰ کشور جهان در کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از استقبال گردشگران از نمایشگاه ملل (آثار ۲۰ کشور جهان) در کاخ گلستان خبر داد.

به‌ گزارش رادیو دری، «آفرین امامی» مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: نمایشگاه گلستان از دریچه ملل در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان با نمایش آثار کمتر دیده شده از گنجینه این مجموعه جهانی که دربرگیرنده آثار کشورهای مختلف جهان بود، دو ماه پذیرای بازدیدکنندگان و گردشگران بود.             

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان افزود: این آثار شامل مدال‌های اهدایی پادشاهان دنیا به سران ایران، اسلحه، تیر و کمان، ظروف و چینی، ماشین تحریر، تابلو، دوربین عکاسی و آثار دیگری است که از ایران نیز یک قطعه فرش لچک ترنج اصفهان از دوره قاجار به نمایش درآمده است.

امامی تصریح کرد:همچنین قدیمی‌ترین ماشین تحریر فارسی، دوربین عکاسی ناصرالدین شاه، منو غذای مظفرالدین شاه و یک آلبوم از رجال سیاسی دوره قاجار در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان افزود: این نمایشگاه دربرگیرنده آثار کمتر دیده شده کشورهای فرانسه، ایتالیا، هلند، اتریش، مصر، چین، عربستان، لبنان، عثمانی، ارمنستان، هند، سودان، رومانی، آلمان، واتیکان، افغانستان، مغولستان، روسیه و در نهایت از ایران است که با استقبال قابل توجهی روبه‌رو شد.

کاخ گلستان از کاخ‌های دوره زندیه و قاجار است که در شهر تهران واقع شده‌است.

کلیدواژه