عقرب 22, 1398 15:20 Asia/Kabul
  •  ظریف: ‌اگر وعده‌های اقتصادی برجام محقق نشود، همه زیان خواهند کرد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به بدعهدی غربی ها در اجرای تعهدات برجامی خود گفت: اگر وعده‌های اقتصادی برجام محقق نشود، همه زیان خواهند کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا؛ «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در  پنل "خلع سلاح و عدم اشاعه ‌هسته‌ای کلوپ آستانه" در شهر نورسلطان قزاقستان، با دفاع از گام‌های کاهش تعهدات برجامی ایران افزود: اگر آنچه در برجام از حیث عادی‌سازی اقتصادی به ایران وعده داده شده بود، عملی شود، تهران آماده نشان دادن حُسن نیت و بازگشت به اجرای کامل آن است.

ظریف تصریح کرد: اگر وعده عادی‌سازی اقتصادی با ایران در برجام عملی نشود، تهران به مسیر خود در کاهش تعهدات ادامه خواهد داد.

وزیر امور خارجه ایران همچنین با تاکید بر اینکه ایران خواستار تولید سلاح‌ هسته‌ای نیست خاطرنشان کرد: ایران اجازه پایمال شدن حقوق خود را نیز هرگز نخواهد داد.

وزیر امورخارجه ایران روز دوشنبه برای شرکت در اجلاس سالیانه "کلوپ آستانه" و دیدار با مقام های قزاقستان، عازم این کشور شد.

ظریف در این سفر با «قاسم جومارت توقایف»  رئیس‌ جمهوری، «مختار تلوبردی» وزیر امور خارجه و «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهوری پیشین قزاقستان دیدار و گفت وگو کرد.

وزیر امورخارجه ایران همچنین با حضور در دانشگاه اوراسیا شهر نورسلطان(آستانه)، ضمن بازدید از موزه این دانشگاه، دفتر یادبود آن را امضاء کرد.

عنوان "پروفسور افتخاری" دانشگاه اوراسیای قزاقستان نیز به وزیر امور خارجه ایران اعطا شد.

 

تگ

کامنت