قوس 16, 1398 09:12 Asia/Kabul
  • انتقاد وزیر امور خارجه ایران از سکوت غرب درباره زرادخانه هسته‌ای رژیم صهیونیستی

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به آزمایش موشک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای توسط رژیم صهیونیستی از آمریکا و اروپایی‌ها به دلیل سکوت در قبال زرادخانه هسته‌ای این رژیم تنها زرادخانه هسته‌ای در غرب آسیا، انتقاد کرد .

به گزارش ایرنا؛ « محمد جواد ظریف »جمعه‌شب در توئیتر بابیان اینکه رژیم صهیونیستی  یک موشک هسته‌ای آزمایش کرد که هدفش ایران بود، نوشت، سه کشور اروپایی (آلمان، انگلیس و فرانسه) و آمریکا هرگز درباره تنها زرادخانه هسته‌ای در غرب آسیا شکایت نمی‌کنند که مسلح به موشک‌هایی است که واقعا برای حمل کلاهک هسته‌ای طراحی شده‌اند؛ اما به خاطر سلاح‌های متعارف و دفاعی ایران عصبی می‌شوند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز جمعه گزارش دادند، دستگاه امنیتی این رژیم شب گذشته یک موشک دوربرد زمین به زمین از نوع «یریحو۴» با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای آزمایش کرده است.

این آزمایش موشکی با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای درحالی است که رژیم صهیونیستی همواره به آزمایش‌های موشکی ایران اعتراض کرده و خواستار اعمال تحریم علیه تهران است، اقدامی که هیچ‌گونه مغایرتی با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد برجام ندارد.

نهادهای اطلاعاتی معتبر بر این باورند، رژیم اسرائیل حدود ۸۰ تا ۴۰۰ کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد. این رژیم نه تنها اجازه بازرسی از تأسیسات هسته‌ای غیر قانونی‌اش را نمی‌دهد، بلکه  معاهده  منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (ان پی تی -NPT) را نیز امضا نکرده است.

تگ

کامنت