جدی 18, 1398 10:57 Asia/Kabul
  • ظریف: ایران منطبق با بند 51 منشور ملل متحد از خود دفاع کرد

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به انتقام سخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تروریست‌های آمریکایی در پایگاه عین الاسد در عراق تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران منطبق با بند 51 منشور ملل متحد از خود دفاع کرد.

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران روز چهارشنبه در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: جمهوری اسلامی ایران اقدامات متناسبی در دفاع از خود انجام داد و پایگاهی را هدف قرار داد که حمله بزدلانه علیه شهروندان و مقام‌های ارشد ایرانی از آنجا صورت گرفت.

ظریف تصریح کرد: ایران به دنبال تشدید تنش یا جنگ نیست، اما از خودش در برابر هر تهاجمی دفاع می‌کند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد امروز(چهارشنبه) با شلیک ده‌ها فروند موشک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا در استان الانبار عراق، به اقدام جنایتکارانه و تروریستی نیروهای متجاوز آمریکایی در ترور سردار سپهبد «قاسم سلیمانی»، پاسخ قاطع داد.

سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که بامداد روز جمعه (سوم ژانویه) به دعوت رسمی مقامات عراق به این کشور سفر کرده بود، به همراه «ابومهدی المهندس» نائب‌رئیس بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و 8 نفر دیگر در حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی به فرودگاه بغداد عراق، به شهادت رسید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از این جنایت آمریکا، در پیامی ضمن تسلیت شهادت سپهبد سلیمانی تاکید کردند: انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای این حادثه‌ آلودند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش‌تر نیز با بیان اینکه آمریکا باید از منطقه غرب آسیا خارج شود، تاکید کردند: دوران «بزن، در رو» تمام شده است.

کلیدواژه