جدی 23, 1398 13:52 Asia/Kabul
  • سفارت ایران در کابل جان باختن شهروندان افغانستان در سانحه سقوط هواپیما را تسلیت گفت

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل با صدور بیانیه‌ای سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران و جان باختن تعدادی از شهروندان افغانستان را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری فارس، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل با صدور بیانیه‌ای سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران و جان باختن تعدادی از شهروندان افغانستان را تسلیت گفت.

در بیانیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل آمده است:

در پی سانحه دلخراش هواپیمای اوکراینی در حومه شهر تهران که منجر به جان باختن جمعی از شهروندان محترم افغانستان در کنار تعداد کثیری از اتباع ایرانی و دیگر کشورها گردید، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، مراتب تسلیت خود را به دولت و ملت افغانستان و خصوصا خانواده‌های قربانیان این واقعه دلخراش ابراز می‌‌دارد. همانگونه که در بیانیه‌های رسمی جمهوری اسلامی ایران در این رابطه آمده، نمایندگی‌های سیاسی و کنسولی ایران در افغانستان؛ آمادگی کامل دارند تا هرگونه تسهیلات لازم را درخصوص کمک به شناسایی قربانیان و مساعدت به خانواده‌های آنان ارائه نمایند.

صبح چهارشنبه ۱۸ دی یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین با ۱۷۶ سرنشین شامل مسافران و خدمه پس از برخاستن از تهران به مقصد کی‌یف در نزدیکی تهران سقوط کرد. ستاد کل نیروهای مسلح صبح دیروز (شنبه) ۲۱ دی/جدی ماه در اطلاعیه‌ای علت این حادثه را خطای انسانی اعلام کرد.

کلیدواژه