دلو 10, 1398 10:37 Asia/Kabul
  • حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از آزادی قدس شریف

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران بر حمایت قاطع جمهوری اسلامی از آزادی قدس شریف تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی ایران روز چهارشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با «زیاد نَخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، "معامله قرن" را طرح خائنانه آمریکا و رژیم صهیونیستی در برابر مقاومت شجاعانه ملت مظلوم فلسطین خواند و تصریح کرد: این طرح در نهایت به زباله‌دان تاریخ سپرده خواهد شد.
«زیاد نخاله» نیز طرح معامله قرن را چالشی بزرگ در برابر همه امت اسلامی دانست و گفت: این طرح  قلدرمأبانه، بازگشت به نظام برده داری آمریکاست و ملت‌های اسلامی باید با اتحاد و قبول مسئولیت با جنایات رژیم اشغالگر قدس مقابله کنند.
لاریجانی همچنین در گفت‌وگوی تلفنی با «سلیم الزعنون» Salim Zanoun رئیس مجلس ملی فلسطین با بیان اینکه طرح "معامله قرن" با هدف فشار بر مردم مظلوم فلسطین است، گفت: از تمام ظرفیت اتحادیه بین‌المجالس کشورهای اسلامی برای ممانعت از اجرای این طرح استفاده خواهد شد.
«سلیم الزعنون» نیز با قدردانی از حمایت‌های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از مردم و آرمان فلسطین گفت: توطئه‌های استکباری آمریکا، رژیم صهیونیستی و حامیانشان نه تنها ضد سرزمین تاریخی فلسطین بلکه در ضدیت با مصالح و منافع تمامی کشورهای اسلامی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی ایران همچنین در گفت‌وگوی تلفنی با «حموده صباغ» رئیس مجلس سوریه گفت: باید تلاش کرد تا همه کشورهای اسلامی برای برهم زدن و ناکامی این توافق ضد بشری و غیرقانونی یکپارچه و هم صدا شوند.
«حموده صباغ» نیز با تاکید بر اراده جدی سوریه در آزادسازی بلندی‌های جولان از چنگال رژیم صهیونیستی گفت: سوریه از تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس حمایت می‌کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی ایران همچنین امروز در گفت‌وگوهای تلفنی جداگانه با «نبیه بری» رئیس مجلس لبنان و «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، اعلام طرح آمریکایی- صهیونیستی «معامله قرن» را محکوم کرد.

کلیدواژه