دلو 12, 1398 11:47 Asia/Kabul
  • همزمان با آغاز دهه فجر، رهبر معظم انقلاب در مرقد امام خمینی (ره) و گلزار شهدا حضور یافتند

همزمان با آغاز دهه فجر و در آستانه چهل‌ویکمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، رهبر معظم انقلاب اسلامی در مرقد مطهر امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضور یافتند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای همچنین صبح امروز (شنبه) با حضور بر مزار شهیدان عالی‌مقام آیت الله بهشتی، رجایی، باهنر و شهدای حادثه هفتم تیر، علوّ درجات آنان را از خداوند متعال مسئلت کردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی سپس در گلزار شهیدان حضور یافتند و با درود و سلام به ارواح مطهر مجاهدان راه خدا و مدافعان عزت و اقتدار ایران اسلامی، برای استمرار حرکت پر افتخار ملت ایران دعا کردند.

امروز(شنبه) 12 بهمن برابر با 1 فوریه 2020 میلادی، آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ایران است.

41 سال پیش در چنین روزی، دوازدهم بهمن سال 1357 هجری شمسی (اول فوریه 1979) حضرت امام خمینی (ره)، پس از پانزده سال دوری و تبعید از وطن، درمیان استقبال پرشور مردم، قدم به خاک ایران اسلامی گذاشتند.

پس از گذشت ده روز از ورود امام خمینی(ره) به ایران، در روز 22 بهمن سال 1357 (11 فوریه سال 1979) انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به پیروزی رسید؛ به همین دلیل، از روز دوازدهم بهمن، یعنی روز ورود امام خمینی (ره) به ایران تا بیست و دوم بهمن که روز پیروزی انقلاب اسلامی است، "دهه فجر" نامگذاری شده است و هر سال، جشن ها و مراسم ویژه پیروزی انقلاب اسلامی در این ایام برگزار می شود.

کلیدواژه