دلو 16, 1398 14:14 Asia/Kabul
  • تاکید ایران بر حمایت از مواضع مردم و رهبران فلسطینی در مخالفت با طرح \
    تاکید ایران بر حمایت از مواضع مردم و رهبران فلسطینی در مخالفت با طرح \"معامله قرن\"

وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) و دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین بر حمایت ایران از مواضع مردم و رهبران فلسطینی در مخالفت با طرح «معامله قرن» تاکید کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا اخیراً از طرح نژادپرستانه موسوم به معامله قرن رونمایی کرد. 

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس ضمن محکوم کردن طرح غیرانسانی ترامپ، بر ضرورت وحدت و همبستگی گروه‌های فلسطینی، ملت‌ها و دولت‌های آزاده جهان در مقابله همه جانبه با این توطئه بزرگ قرن تاکید کرد.

هنیه نیز با اشاره به مبارزات ملت فلسطین و وحدت و همبستگی ایجاد شده در مواجهه با این طرح خصمانه، بر عزم رهبران، مردم و گروه‌های مقاومت در مقابله با اشغالگری رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین از تلاش‌های ایران در حمایت از ملت مظلوم فلسطین در ایستادگی و مقاومت علیه اشغالگران قدردانی کرد.

وزیر امور خارجه ایران همچنین در گفت‌وگوی تلفنی جداگانه با دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین ضمن تشریح مواضع ایران در حمایت از مبارزات بحق و مشروع مردم فلسطین در مقابله با اشغالگران صهیونیست، ضرورت تحرک گسترده مردم و کشورهای اسلامی در مقابل طرح‌های شیطانی آمریکایی - صهیونیستی را یادآور شد.

ظریف شب گذشته (سه شنبه) نیز در گفت‌وگوی تلفنی با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بر حمایت ایران از حقوق شهروندان فلسطینی در تعیین سرنوشت خود و تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس تأکید کرد.

 

کلیدواژه