دلو 18, 1398 22:46 Asia/Kabul
  • حمایت ایران از روند صلح افغانستان با مشارکت دولت و ملت این کشور

سفیر ایران در افغانستان گفت: ایران از روند صلح افغانستان با مدیریت و مشارکت دولت و ملت این کشور حمایت می‌کند.

به گزارش رادیو دری، «بهادر امینیان» سفیر ایران در کابل روز جمعه در مراسم گرامیداشت چهل‌ویکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران با بیان اینکه روابط ایران و افغانستان در عرصه‌های مختلف بویژه مناسبات تجاری و بازرگانی در حال گسترش است، تصریح کرد: افتتاح فاز اول بندر چابهار و ساخت راه آهن خواف Khaf- هرات از نمونه‌های خوب برای گسترش روابط دوجانبه در عرصه اقتصادی و بازرگانی است.
«عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان نیز با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به مردم و دولت ایران، تاکید کرد: پیروزی انقلاب اسلامی نه تنها برای ایران بلکه برای منطقه و جهان یک تحول بزرگ بود.
«عبدالله عبدالله» با قدردانی از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به افغانستان در دوره‌های جهاد، مقاومت و بازسازی این کشور گفت: جمهوری اسلامی هم اکنون از سه میلیون افغان میزبانی می کند و روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی در حال گسترش است.
رئیس اجرایی دولت افغانستان افزود: ایران و افغانستان نه تنها در عرصه های مبارزه با تروریسم و مواد مخدر بلکه در سایر مسائل منطقه‌ای نیز می‌توانند گام های مشترک بردارند.
در مراسم گرامیداشت چهل‌ویکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در افغانستان که شمار زیادی از شخصیت‌های سیاسی، جهادی، فرهنگی و علمای افغان و سفیران کشورهای خارجی مقیم این کشور حضور داشتند، نمایشگاهی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در چهار دهه گذشته نیز در قالب عکس و تصویر به نمایش درآمد.
انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در 22 بهمن سال 1357 (11 فوریه سال 1979) به پیروزی رسید.

تگ

کامنت