دلو 21, 1398 19:07 Asia/Kabul
  • روحانی : تحریم ظالمانه آمریکا اقدامی تروریستی علیه کل مردم ایران است
    روحانی : تحریم ظالمانه آمریکا اقدامی تروریستی علیه کل مردم ایران است

رئیس جمهوری اسلامی ایران در دیدار سفرا و رؤسای نمایندگی‌ها و سازمان‌های خارجی مقیم تهران، تحریم‌های واشنگتن علیه تهران را غیرانسانی، جنایتکارانه و اقدامی تروریستی علیه مردم ایران دانست.

«حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) در این دیدار که به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران برگزار شد، گفت: آن‌هایی که با تاریخ، تمدن و فرهنگ ایران آشنا هستند، می‌دانند که مردم ایران در برابر قلدری و زور، سخن ناحق و غلط و فشار ناروا، هیچ‌گاه تسلیم نمی‌شوند.

روحانی با اشاره به افزایش تحریم‌ها و فشار آمریکا علیه ایران در 2 سال گذشته، خطاب به سفرا و رؤسای نمایندگی‌ها و سازمان‌های خارجی مقیم تهران یادآور شد: تمامی شاخص‌های اقتصادی در 8 ماه گذشته از جمله آمار تورم و سرمایه‌گذاری در ایران و آمار رشد اقتصادی و اشتغال، بیانگر شکست توطئه‌های آمریکا علیه مردم ایران است.

رئیس جمهوری اسلامی ایران همچنین با تاکید بر اینکه سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دنبال ثبات و آرامش در منطقه بود، خاطرنشان کرد: آنچه کاخ سفید در منطقه انجام می‌دهد، علیه منافع ملت‌های منطقه، ثبات منطقه و ضد منافع واشنگتن و مردم آمریکاست.

روحانی با بیان اینکه توان نظامی جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه برای تجاوز به کار نرفته است، تاکید کرد: پایان جنگ‌ و تجاوز‌، پایان حمایت از تروریسم و تحریم‌ها و در کنار هم زندگی کردن، پیام انقلاب اسلامی ایران است.

سفرا و رؤسای دفاتر نمایندگی‌ها و سازمان‌های خارجی مقیم تهران در این مراسم، چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به رئیس‌جمهوری ایران تبریک گفتند.

«صلاح زواوی» سفیر فلسطین در ایران نیز به عنوان مقدم السفرا و قدیمی‌ترین سفیر مقیم تهران، آغازگر این مراسم بود.

کلیدواژه