دلو 26, 1398 08:54 Asia/Kabul

امروز (شنبه) بیستم جمادی الثانی سال 1441 هجری قمری، برابر با 15 فوریه 2020، سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) دخت گرامی پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی (ص) و همسر امیر مومنان علی بن ابی طالب (ع) امام اول شیعیان جهان است.

حضرت فاطمه زهرا (س) از کودکی، در خانه وحی، با راهنمایی های پدر گرامی‌شان، حضرت محمد (ص)، به عالی ترین مراتب کمال و علم و فضیلت دست یافتند.

دخت گرامی حضرت محمد (ص) همچنین در کانون گرم و با صفای خانه امام علی (ع) امام اول شیعیان جهان، به بهترین وجه به انجام وظایف همسری و مادری پرداختند و انسان های بزرگ و وارسته ای همچون امام حسن (ع)، امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) را در دامان خود پرورش دادند.

حضرت فاطمه زهرا (س) در همه ابعاد، الگوی زنان جهان به شمار می روند و روز ولادت ایشان در ایران که مصادف با سالروز تولد حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی است، به عنوان روز "مادر" و «زن» نامگذاری شده است و در این روز از مقام زنان، به ویژه مادران، تجلیل می شود.

به همین مناسبت ایران اسلامی در شب و روز میلاد بانوی دو عالم، دخت گرامی پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی (ص) سراسر جشن و شادی است.

مناطق مختلف ایران به ویژه شهرهای مقدس قم و مشهد در شب و روز میلاد خجسته  حضرت فاطمه زهرا (س)، حال و هوایی دیگری دارد و شیفتگان و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت (ع) با چراغانی و آذین بندی خیابان‌ها و معابر و بر پایی جشن و سرور، این میلاد خجسته را جشن می گیرند.

سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران فرارسیدن خجسته سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) را به همه مسلمانان و دیگر آزادیخواهان جهان تبریک می گوید.

تگ

کامنت