دلو 28, 1398 17:28 Asia/Kabul
  • سرلشکر سلامی: معادلات واشنگتن با حمله ایران به عین الاسد بهم ریخت
    سرلشکر سلامی: معادلات واشنگتن با حمله ایران به عین الاسد بهم ریخت

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکا در عراق، معادلات واشنگتن را در جهان بهم ریخت، گفت: این عملیات، نهایتِ واکنش راهبردی ایران نبود بلکه نقطه آغاز پاسخ به جنایت آمریکا است.

سردار سرلشکر «حسین سلامی» روز دوشنبه در مصاحبه با شبکه خبری المیادین با اشاره به پاسخ مقتدرانه ایران به جنایت آمریکا در ترور سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همرزمانش گفت: آمریکایی‌ها همواره عادت کرده‌اند که با هر کشوری مقابله کنند بدون اینکه پاسخی دریافت کنند، امّا پاسخ ایران باعث شد که واشنگتن در حساب‌ها و معادلات خود تجدیدنظر کند.

سردارسپهبد «قاسم سلیمانی» که سوم ژانویه به دعوت رسمی مقامات عراق به این کشور سفر کرده بود به همراه «ابومهدی المهندس» نائب‌رئیس شهید بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و 8 نفر دیگر در حمله هوایی تروریست‌های آمریکایی نزدیک فرودگاه بغداد، به شهادت رسید.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هشتم ژانویه در پاسخ به این جنایت تروریستی با بیش از 10 فروند موشک، پایگاه "عین‌الاسد" آمریکا در استان الانبار عراق را در هم کوبید.

سرلشکر سلامی با تاکید بر تاثیر جهانی اقدام ایران در حمله به پایگاه آمریکایی عین الاسد تصریح کرد: واکنش جمهوری اسلامی ایران در یک نقطه جغرافیایی مشخص انجام شد اما تاثیر آن جهانی بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: پاسخ استراتژیک ایران به جنایت آمریکا وقتی کامل می‌شود که آخرین آمریکایی‌ از منطقه غرب آسیا خارج شود.

سرلشکر سلامی همچنین با هشدار به رژیم صهیونیستی یادآور شد : همه نقاط تحت اِشغال اسرائیلی‌ها، در تیررس آتش ایران قرار دارد و رژیم صهیونیستی در محاسبات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی بسیار کوچک‌تر از آمریکایی‌ها و ناتوان‌تر از آن‌ها است.

تگ

کامنت